עו"ד יהודה שמעון שנחשד בתקיפת מפקד הסיירת: לא תקפתי, הותקפתי

עו"ד יהודה שמעון שלטענת הצבא תקף את מפקד סיירת גולני מגיב לטענות נגדו, "יתכן שמפקד הפלס"ר החליט להוציא את התסכול שלו עלי"

תגיות: צה"ל גולני
יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשפ"א

עו"ד יהודה שמעון, החשוד בתקיפת מפקד סיירת גולני סא"ל איוב כיוף, הגיב היום (שני) בשיחה עם ערוץ 7 לחשדות נגדו והכחיש מכל וכל את הטענה שתקף את הקצין.

"כמו שאמרתי אתמול, אני לא תקפתי אותו, אני הותקפתי על ידו ועל ידי החיילים שלו", הבהיר עו"ד שמעון בפתח דבריו.

"אני יכול להבין את התסכול שלו, שולחים את מפקד פלס"ר גולני אחרי אימונים מאסיביים להילחם באויבים, שולחים אותו לפנות מספר נערות מציר שולי בשומרון", הוסיף. "אני מבין את התסכול שלו מהמטלה שנתנו לו ויתכן שהוא החליט להוציא את זה עלי".

"אני חד וחלק אומר, אני לא תקפתי אותו. כל הסיפור הזה הוא סיפור קפקאי מתחילתו ועד סופו. אני רק מקווה שבעקבות האירוע הזה לא יכניסו להכשרה של פלס"ר גולני שבוע אימון בפינוי מפגינות", עקץ עו"ד שמעון.

"בשורה התחתונה באירוע הזה אני נפצעתי, החולצה שלי נקרעה. לא יעלה על הדעת שאני אתקוף חייל, קצין, לא ידעתי שמדובר בקצין במהלך האירוע", טען.

מדובר צה"ל נמסר, "ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מגנה בחריפות את תקיפת קצין צה״ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות האלימה והעבריינית כפי שהתרחשה אתמול על ידי אחד המתיישבים בחטיבה המרחבית שומרון.

הרמטכ"ל קובע כי הפגיעה בלוחמי צה״ל, העושים לילות כימים להגנת אזרחי המדינה, על ידי מתיישבים, המוגנים על ידם, היא התנהגות פסולה שחובה עלינו להוקיע ולפעול כנגדה נמרצות ובנוסף למצות את הדין עם המעורבים. הרמטכ״ל שוחח עם הקצין והביע תמיכה והערכה על תפקודו ופעילות לוחמיו בשמירת הביטחון בגזרה".