משה קלוגהפט מעריך: סמוטריץ' יעבור את אחוז החסימה

היועץ האסטרטגי משה קלוגהפט: ״ארבע פעמים מתוך חמש בנט רץ עם האיחוד הלאומי בפעם היחידה שהלך לבד הוא נפל מתחת אחוז החסימה״.

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשפ"א

משה קלוגהפט מעריך: סמוטריץ' יעבור את אחוז החסימה-ערוץ 7
משה קלוגהפט
צילום: תמיר שרים

היועץ האסטרטגי משה קלוגהפט שעד לאחרונה עבד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מעריך שבצלאל סמוטריץ' ומפלגת ''הציונות הדתית'' יעברו את אחוז החסימה.

בראיון לרדיו גלי ישראל הזכיר קלוגהפט כי ״ארבע פעמים מתוך חמש בנט רץ עם האיחוד הלאומי בפעם היחידה שהלך לבד הוא נפל מתחת אחוז החסימה״.

על רקע המחלוקות בין סמוטריץ' לנפתלי בנט אמר קלוגהפט כי ״כשאתה קובע אסטרטגיה על כלכלה וקורונה אז אתה מביא את האנשים שציבורית הכי מזוהים עם זה. סמוטריץ׳ מזוהה עם המון דברים אחרים ראויים אבל הם נושאים של דת ומדינה, נושאים מדיניים. נושאים של התיישבות וזה לא מתאים לאסטרטגיה של בנט''.

לדבריו, ״אם ההפרדות של בנט וסמוטריץ תקרה אני מהמר שבמצב כזה סמוטריץ' יעבור אחוז חסימה. אם בנט ילך עם סער סמוטריץ יגרוף עוד מנדטים מימין״.

בתוך כך, המשבר בין יו"ר ימינה נפתלי בנט ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' מחריף ומגיע לשיאו. במפלגתו של בנט הציבו סוג של אולטימטום לסמוטריץ' והבהירו - לא נמתין למועד סגירת הרשימות. אם לא נגיע להסכמות על ריצה משותפת השבוע, נתחיל לשבץ מועמדים ברשימה לכנסת.

סמוטריץ' טען מנגד כי מי שביטל את פגישת המשא ומתן שנקבעה להיום ומסרב לקדם אותו היו אנשי בנט.

לדברי מקורבי בנט, ההצעה שהועברה לסמוטריץ' ומעניקה לו את המקומות 3, 6 ו-10 היא ההצעה האחרונה. עוד טוענים אנשי בנט שבמסגרת שיחות המשא ומתן בין הצדדים דרש מהם סמוטריץ' שלא יסכימו לצרף את חברי הבית היהודי לימינה, אך בנט סירב.