יוסי דגן ובנימין הורגן
יוסי דגן ובנימין הורגןצילום: דוברות שומרון

3 שבועות לאחר רצח אסתר הורגן בפיגוע אכזרי ביער ריחן, המאבק של משפחתה של אסתר הורגן יחד עם הישוב וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן להכפלת הישוב טל מנשה כתשובה לרצח נשא פרי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שני) כי בישיבת מועצת התכנון העליונה הצפוייה להתקיים בשבוע הבא יאושרו בניית 107 יחידות דיור בישוב טל מנשה שלמעשה יכפילו את הישוב כדרישת המשפחה וראש המועצה.

כזכור במסגרת השבעה משפחת הורגן הרימה את הקריאה להכפלת טל מנשה כתשובה לרצח, ראש מועצת שומרון דגן הביא עשרות חברי כנסת ושרים, רוב שרי הממשלה באו והצטרפו לדרישת המשפחה וראש מועצת שומרון דגן ואמרו את האמירה להוסיף אור ולהוסיף בנייה כתשובה לרצח. מאז היה ראש מועצת שומרון בקשר עם משרד ראש הממשלה, המנהל האזרחי עם כלל השרים הרלוונטים בכדי לקדם את הנושא.

דגן בישר לבנימין הורגן בעלה של אסתר הורגן הי"ד את הבשורה על הכפלת הישוב. "אני שמח לבשר ולעדכן כי ראש הממשלה הנחה עכשיו סופית לקדם את התב"ע להכפלת טל מנשה. כתגובה ציונית לרצח של אסתר היקרה".

בנימין הורגן התרגש מהבשורה ואמר: "זה מאוד מרגש וחייב לומר גם מנחם. זה חשוב ועוד יותר חשוב המהירות שבה זה קרה כדי לשמור את הקשר לאירוע וזה מכפיל גם את ההרתעה. ואני מקווה שהמסר הזה יובן גם ע"י ידידנו וגם ע"י מבקשי רעתנו".

זה מסר לעם ישראל ולאויבי ישראל. ואני חושב שזה דבר חשוב ונכון. האויבים ידעו שברוח שאתם נתתם, עם ישראל לא רק שלא מתקפל אלא מתחזק. בנימין. אני חייב להודות לך ואנחנו מעריצים שלכם, על הדגל ששמתם לכולנו וגם למועצה ולממשלת ישראל וראש הממשלה. רק להתחזק ואנחנו נעבוד בכל הועדות של המנהל האזרחי כדי שהדבר הזה יקרה כמה שיותר מהר", אמר דגן.