דני אילון: ויליאם ברנס איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד היה אוהד ידידותי והגון עם ישראל

מי הוא ראש ה-CIA הנכנס ואיך תראה המדיניות של ג'ו ביידן כלפי ישראל? שוחחנו עם השגריר לשעבר דני איילון.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשפ"א

דני אילון: ויליאם ברנס איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד היה אוהד ידידותי והגון עם ישראל-ערוץ 7
דני איילון
Photo by Yoav Ari Dudkevitch/Flash90

דני איילון, שגריר ישראל בארצות הברית לשעבר, סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על היכרותו עם ראש ה-CIA הנכנס וויליאם ברנס, ואמר כי הוא תומך בישראל.

"אני מכיר אותו מצויין", סיפר היום (שני) איילון לערוץ 7. "הוא היה שנים רבות עוזר מזכיר המדינה למזרח התיכון ואחר כך הוא היה סגן מזכירת המדינה".

לדבריו, "יש לנו המון שעות ביחד. הוא ידיד אישי שלי ואני חייב להגיד שהוא איש מקצוע מן המעלה הראשונה. היחס שלו לישראל אפשר להגיד היה תמיד גם הוגן גם ידידותי ואוהד".

איילון מעריך כי גם בתפקידו החדש אין סיבה שיחסו של ביידן לישראל ישתנה וייתכן שאפילו יהיה טוב יותר. "מכיוון שכשהם מגיעים לשולחן העבודה שלהם, והם רואים את החשיבות המרובה של שיתוף הפעולה המודיעיני ושיטות הפעולה של ישראל ושל ארה"ב, אז באופן טבעי הם אוהדים ורואים בנו לא רק ידיד אלא גם גורם שפשוט מסייע מאוד".

"מעבר לזה. כשאיש CIA מסתכל על זה דרך הפריזמה הצרה שלו, מה שהוא רואה זה המון יתרונות שה-CIA בפרט וארה"ב בכלל מקבלת מישראל", הוסיף

על היחס של ארה"ב לאיראן עם כניסת הנשיא הנבחר ג'ו ביידן והמינוי החדש של ברנס אמר איילון, "כמסורת משרד החוץ האמריקאי, מטבע הדברים היחס שלו הרבה פחות נחרץ מאשר ראינו אצל הרפובליקאים".

"הוא בהחלט תמך בעסקה הזאת של 2015, העסקה הגרועה הזאת", אמר, "אבל הוא גם איש שהייתי אומר מאוד גמיש מחשבתית, ואם מוכיחים לו שהדברים נראים אחת הוא בהחלט יתן לזה מחשבה בכובד ראש".