תור רפאל
תור רפאל צילום: יחצ

כאשר מאחוריו השכלה מוזיקלית עשירה, שלוש שנות לימודים בבית הספר למוזיקה 'מזמור' ולימודי תיכון ב'תיכון לאומנויות', נגינה על במות והשתתפות בפרויקטים שונים, תור רפאל פרמינגר, מוזיקאי שנטע, השקה וטיפח את שתילי צליליו במשך למעלה מעשור שנים, מתחיל לקטוף את הפירות.

'קול התור' הוא מסע בין אוסף השירים של תור, שירים שכתב, שהלחין, ששר ושניגן בהם, בסגנונות שונים, בחוויות שונות ובז'אנרים מגוונים, הצד השווה שבהם – הטקסטים והביצועים חשופים, כמעט עירומים, נטולי לבושי כבוד וגינוני גאווה.

הללוהו | תור-רפאל פרמינגר | חדשיר

'הללוהו', היא יצירה שמודה לזוקף הכפופים ולעוזר הדלים ומשתמשת בטקסט המפורסם שחותם את ספר התהלים. לצד מילים מן המקורות, מסופרות ברמיזה במילים המקוריות מהמורות חייו של תור, שעל פי הגדרתו יצא בשנתיים האחרונות מ'שאול תחתיות' ונגאל, ועודו בתהליך גאולה אישי, מטלטלה קשה שאחזה ושעודה אוחזת בנפשו.

העיבוד המצוין של אריאל שולדמן והשירה הכפולה והמשולשת של תור מרוממים את מאזיני השיר לחוויה רוחנית מלאה בכנות ובהזדהות, וכל זה מבלי לפגוע באיכות המוזיקלית הגבוהה.

לעומת 'הללוהו', בשיר השני, 'אני כאן', ביקשו תור ושולדמן 'לנקות' את עודף הצלילים ואת העושר הכלי מהגרסה הסופית שנשמעת בסופו של דבר כסקיצה - סגנון מינימליסטי ורזה, מלווה בקליפ של תור רוקד מבעד לפילטר. תור מסביר: "השיר מדבר על גילוי האני הפנימי בלי השפעות חיצוניות. השיר הגיע מנקודות שזכיתי לגדול ולצמוח מהן בחיים וככה זה נכנס למוזיקה שלמדתי ושניגנתי. הריקודים ברקע מעבירים חלק מהתחושות שאני מקבל כשאני שומע את המילים של עצמי מתנגנות. בהתחלה חששתי להעלות קליפ שאני רוקד בו אבל, כחלק ממשמעות השיר, הבנתי שזה חלק מהאני האמתי שלי, הגילוי הזה והמוזיקה הזו הם חלק מתהליך ההחלמה שלי".

מילות השיר מדברות על להיות 'כאן' בכל רגע קיים. להילחם במלחמת התודעה, להנכיח, כל אחד את עצמו, באותו הרגע ובאותו המקום, תוך התעלמות מהכוחות הרבים שמושכים לכיוונים שונים בחוזקה – הסחות דעת, מסכים, התמכרויות.

לדברי תור, ברגע שמגיעים לפנימיות, לאני העצמי שלנו, ומסירים את שכבות הכיסוי הרבות מהלב, מוצאים פגמים פנימיים שצריכים תיקון לצד מתנות שאפשר להעניק ולתרום לעולם.

שנזכה.

אני כאן | תור-רפאל פרמינגר | חדשיר

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו