איתי גרנק: בנט ברח מהציונות הדתית, הוא מוזמן לחזור ולהתמודד

בראיון לערוץ 7 מסביר איתי גרנק את החלטתו להתמודד על ראשות הבית היהודי. "הפוליטיקאים הפרו הבטחה ברורה לקיום פריימריז".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשפ"א

רגע לפני המועד האחרון להגשת התמודדות, הכריז השבוע הפעיל הפוליטי הוותיק איתי גרנק על התמודדותו לתפקיד יו"ר מפלגת הבית היהודי מול חגית משה וניר אורבך.

גרנק פועל שנים ארוכות בשדה הדתי לאומי ושימש בעברו כמנכ"ל 'זהות' והוא ממייסדי הגרעין התורני ביפו בראשו עמד במשך מספר שנים.

"הכוח של הבית היהודי זה השטח וברגע שמתנתקים מהשטח ולא סופרים אותו, ופעם אחר פעם מוותרים על ההליך הדמוקרטי של פריימריז פתוחים, התוצאה היא התרסקות בסקרים", מסביר גרנק.

גרנק מזכיר כי "בבחירות לכנסת ה-23 נלחמתי יחד עם מעל 5000 איש שהשתתפו במימון הקמפיין לאחדות בציונות הדתית למפלגה אחת ופריימריז פתוחים. לצערי למרות הבטחות הפוליטיקאים אשר הבטיחו בקמפיין הבחירות לפני שנה כי יהיה מפקד בפריימריז לצערי זה לא קרה. ההפרה הזו גרמה לי להתמודד לראשות הבית היהודי לאחד את כל רסיסי מפלגות הציונות הדתית לכדי מפלגה אחת ופריימריז פתוחים.

"לדעתי צריכה לקום מפלגה אחת ציונית דתית, שתקום בעזרת הליך דמוקרטי" ממשיך גרנק. "מפלגת הימין החדש של נפתלי בנט היא מפלגה שבנט הקים כדי להיפרד מהציונות הדתית. אם בנט רוצה לחזור לציונות הדתית ולהיבחר בהליך דמוקרטי הוא מוזמן אבל כל עוד הוא מקים מפלגה שכל תכליתה היא להעניק לו פלטפורמה להתמודד לראשות הממשלה אז אין לכך מקום. אם נפתלי מעוניין לחזור ולהיבחר בהליך דמוקרטי הוא כמובן מוזמן תמיד".

לשאלה האם לדעתו מפלגת הבית היהודי צריכה להתאחד עם בנט הוא משיב: "הבית היהודי והאיחוד הלאומי צריכות להתאחד למפלגה אחת עם הליך דמוקרטי וכמובן שבנט מוזמן לחזור. אך ראשית יש לאחד את המפלגות למפלגה אחת ציונית דתית עם הליך פריימריז רחבים ככל שניתן עם עשרות אלפים בוחרים ואף יותר".

מה מייצג היום את הציונות הדתית?

"אני חושב שהציונות הדתית היא פסיפס מדהים של אנשים שארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל לנגד עיניהם והם פועלים בכל התחומים האלו. זה לא עניין של מפלגה כזו או אחרת, אך בעיני ברגע שנהיה מאוחדים למפלגה אחת עם הליך דמוקרטי של פריימריז, אז הכוח של הציונות הדתית יתבטא גם ברמה הפוליטית.