מתוך הקליפ החדש, נועם צוריאלי ושחר נהרי
מתוך הקליפ החדש, נועם צוריאלי ושחר נהרי צילום: מתן פורטנוי

לא מעט חיילים משוחררים יוצאים ל'טיול הגדול', טיול של כמה חודשים לארצות מרוחקות כמו הודו, נפאל או דרום אמריקה. גם נועם צוריאלי חסך בשביל טיול שכזה, אבל הטיול שלו היה למקום קצת פחות שגרתי – לפסנתר.

"התחלתי ללמוד פסנתר קלאסי וג'אז כבר בכיתה ב" מספר צוריאלי, "בצבא הייתי ביחידת דובדבן ואחרי שהתשתחררתי הבנתי שאני הולך לעבוד ולחסוך בשביל 'טיול' מסוג קצת שונה – רציתי להיות מסוגל להרשות לעצמי לא לעבוד, רק לנגן במשך 8 שעות ביום. לכתוב המון, ואז להלחין את זה".

במשך תקופה של שלוש שנים צבר צוריאלי חומרים לאלבום הבכורה 'מילים לחן וחזון', כשבשנה וחצי האחרונות הוא עובד עליו יחד עם המפיק אייל מזיג, ממקימי להקת 'הדורבנים' וגם חתום כמפיק בין היתר על שני האלבומים של חנן בן ארי. טעימה ראשונה ממה שהם מכינים לנו יצאה השבוע - 'כשנצא מזה'.

"השיר הזה נולד מחיבור שאייל עשה ביני לבין שחר נהרי, סולן להקת 'התבלינים' שגדלתי עליה, ויחד עם אייל וגיא קופלמן על ההפקה נוצר פה משהו מדהים. זה שיר שמציג את הקשיים של התקופה מבלי לטשטש את המציאות, ועם זאת שיר שיוצאים ממנו חזקים יותר ממה שהיינו לפניו".

"השיר נכתב כשהייתי בבידוד, בגלל אחי הצעיר שנדבק, ודווקא משם הבנתי שאני מוכרח לכתוב על זה. כולנו הבנו שיש פה שיר שהוא יותר גדול מאיתנו, שיר שיכול לעשות המון טוב. ולכן, למרות לוח זמנים מאוד צפוף, התעקשנו על קליפ".

"היינו מוכרחים להראות את הפנים של האנשים שמאחורי המספרים וההגבלות טיפה נשכחו, כל אותם עסקים קטנים, משפחות וילדים שעולמם נהפך עליהם. רצינו להזכיר שאנחנו רואים אותם. ומתן פורטנוי הבמאי עשה עבודה מדהימה ובלעדיו השיר לא היה אותו דבר".

כאמור, זהו הסינגל הראשון של נועם, והוא משתף שהתחושות מבלבלות. שמצד אחד המסע התחיל ויש תחושה שהחלום מתחיל להתמזג עם המציאות, אבל מצד שני אין עדיין הופעות, כך שאין את הקשר הישיר עם הקהל והאנרגיות של הופעה.

"אני מאמין שבאנו לעולם כדי לעשות טוב" הוא מסכם, "ואני מאמין שאני עושה את זה הכי טוב בעזרת מוזיקה. והשיר הזה הוא התחלה מצוינת כדי להוכיח את זה. שיהיה לנו בהצלחה, רק בריאות, ובעזרת ה' נצא מזה. בקרוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו