יוזמה: לחסן את כל ניצולי השואה בעולם

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' הטילה על ארגון "חיל השלום" את ריכוז ההליכים הביורוקרטיים. "זה הזמן לגמול, ולו במעט, לניצולי השואה".

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

יוזמה: לחסן את כל ניצולי השואה בעולם-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לא רק כלל אזרחי ישראל יקבלו חיסון נגד הקורונה, אלא גם כל ניצולי השואה החיים כיום בארץ ובעולם. זו היוזמה שמשרד התפוצות, בראשות השרה עומר ינקלביץ', החל לקדם. כך מדווח 'ישראל היום'.

מאחר שמדובר במבצע לוגיסטי מסובך וחובק ארצות רבות, התהליך רק בראשיתו. בימים האחרונים הטילה ינקלביץ' על ארגון "חיל השלום" (Shalom Corps), אחד הארגונים הפועלים תחת המשרד, לרכז את ההליכים הביורוקרטיים.

הארגון פנה לכמה חברות שילוח רפואית גדולות כדי לטפל בכל הלוגיסטיקה המורכבת של מבצע החיסונים. בד בבד, פנו במשרד התפוצות למשרד הבריאות כדי שיסייע מול חברות החיסונים מודרנה ופייזר.

על פי התוכנית המתגבשת, מבצע החיסונים ייערך במרכזי חיסון ייעודיים במדינות השונות. אל ניצולי שואה שלא יכולים לצאת מביתם בשל מצבם הרפואי יגיעו צוותי רפואה ומתנדבים.

ב"חיל השלום" יבחנו בימים הקרובים את החלופות הלוגיסטיות לניהול המבצע. אשר למימון, במשרד מתכוונים לגייס נדבנים יהודים שישתתפו בעלויות. הכוונה היא לרכוש את החיסונים לניצולי השואה נוסף על הקיימים, כך שאלו לא ייגרעו ממכסת החיסונים שהוקצתה לישראל.

שרת התפוצות ינקלביץ' אמרה כי "בשעה של משבר עולמי חריף לנוכח מגיפת הקורונה, יש לנו הזכות לגמול, ולו במעט, לניצולי השואה ששרדו את תופת הצורר הנאצי ובזכות אומץ ליבם הצליחו לשמור על הגחלת היהודית. יש לנו הזכות לספק להם הגנה מפני מגיפת הקורונה. זהו הצו המוסרי שכל יהודי נושא בליבו - לדאוג שהם לעולם לא יצעדו לבד".