גפני: נדרוש את פסקת ההתגברות

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני תוקף הבוקר בראיון לעיתון 'יתד נאמן' את שופטי בג"ץ ומתחייב לדרוש את חקיקת פסקת ההתגברות

בן שאול , כ"ח בטבת תשפ"א

גפני: נדרוש את פסקת ההתגברות-ערוץ 7
משה גפני
צילום: פלאש 90

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני תוקף הבוקר (ג') בראיון לעיתון 'יתד נאמן' את שופטי בג"ץ ומתחייב לדרוש את חקיקת פסקת ההתגברות.

"ישנם דברים שנצטרך לעשות מיד עם תחילת הקדנציה הבאה. לפני שנשתף פעולה עם כל נושא אחר, הדברים האלה חייבים להיות מוסדרים. הסדרת מעמדם של לומדי בתורה הוא ציפור הנפש שלנו. אבל יש נושאים נוספים שלא נוכל לתת להם להמתין, כמו לשמר את הסטטוס קוו בעניין הגיור ולא לשנות ממה שהיה עד כה".

לדבריו, כל המשברים העוסקים בענייני הסטטוס קוו מתנקזים בסופו של יום לבית המשפט העליון. "יש נושאים נוספים של דת ומדינה שבסוף מתנקזים למקום אחד: לבג"ץ. שבת זה הבג"ץ, החמץ זה הבג"ץ. כל נושא בני הישיבות, הגיור".

"וכשהדברים מגיעים לפתחו הוא משליט בחוצפה את האג'נדה המתבוללת שלו והופך גם את חוקי הכנסת. לכן מיד עם תחילת הקדנציה, בטרם נסכים לעסוק בדברים אחרים, נצטרך לחוקק את פסקת ההתגברות".

"בכנסת יש אותנו. אי אפשר לעשות מה שרוצים. אבל כשהדברים מגיעים לבג"ץ, השופטים המנותקים מהעם עושים ככל העולה על רוחם ועוקרים כל שמץ של יהדות מחיי העם. חייבים להעביר חקיקה שתעצור את הפסיקה האנטי-יהודית שלהם".

גפני אמר שהוא מודע לקשיים הפוליטיים המתלווים לשיח הזה. "תמיד היה מי שעצר את החקיקה הזו בטענות שווא של 'חוק עוקף בג"ץ ושאר אמירות חסרות תוקף שאין להם אחיזה במציאות. מדובר בגוף שלא נבחר באופן דמוקרטי ומפעיל דיקטטורה שיפוטית כשליט המדינה וזה חייב להבלם!", אמר.