מודרנה: החיסון יעיל לשנה

מודרנה הודיעה כי החיסון לקורונה יעיל לפחות לשנה ויתכן כי אף ליותר. "יעיל גם נגד המוטציה החדשה".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

מודרנה: החיסון יעיל לשנה-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: ISTOCK

אחת השאלות הבלתי פתורות סביב החיסונים החדשים לקורונה הייתה לכמה זמן הם יעילים.

כעת יתכן והגיעה התשובה, לאחר שראשי יצרנית התרופות "מודרנה" טוענים החיסון של החברה יגן על הגוף מפני הידבקות בנגיף הקורונה לפחות למשך שנה. כך מסרו ראשי "מודרנה" בכנס פי ג'יי מורגן לרפואה.

על פי נציגי יצרנית התרופות, טכנולוגיית ה-mRNA בה השתמשו ליצור החיסון לקורונה בו משתמשת בין היתר גם מדינת ישראל, אמורה להיות יעילה גם נגד הגרסה החדשה של הנגיף שהתפשטה לאחרונה במדינות רבות לאחר שהתגלתה בבריטניה ובדרום אפריקה.

בחודש שעבר הודיעה מודרנה כי תקיים ניסויים על מנת לבדוק ולהתאים את החיסון החדש כנגד המוטציות החדשות של נגיף הקורונה. החיסון של מודרנה פועל בטכנולוגיית Mrna המלמד את הגוף לייצר חלבונים הדומים לחלבוני הקורונה ובכך מעודד את מערכת החיסון להילחם בהם.

סוכנות הידיעות "רויטרס" מצטטת בכירים במודרנה שטענו כי עד אמצע שנת 2021 מתכוונת החברה לשווק בין 600 מיליון למיליארד מנות חיסון למדינות שונות ברחבי העולם, כאשר ההכנסה הצפויה ליצרנית התרופות בשנה הנוכחית עומדת על 11.7 מיליארד דולר רק מהחיסון לקורונה.

מנכ"ל מודרנה, סטפן באנצל, אמר ל"רויטרס" כי "הצוות מרגיש מאוד בנוח עם המסלול שיש לנו כעת. אנחנו בדרך לספק לפחות 600 מיליון מנות חיסון".