סמוטריץ' יחזור לימינה? "אם בנט יתעשת ויחזור להיות מה שאנחנו מכירים"

יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" לא פוסל את האפשרות שיחזור לשותפות עם ימינה: "לא מקבל את האמירה שאפשר לשים את עקרונות הימין בצד".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

סמוטריץ' יחזור לימינה? "אם בנט יתעשת ויחזור להיות מה שאנחנו מכירים"-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר מפלגת "הציונות הדתית", חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', לא פוסל את האפשרות שיחזור לבסוף לשותפות עם רשימת ימינה של נפתלי בנט.

"לא מתחייב לשום דבר. זה ייתכן אם בנט יתעשת ויחזור להיות מה שאנחנו מכירים. לא מוכן לקבל את האמירה שאפשר לשים את עקרונות הימין בצד", אמר סמוטריץ' לגלי צה"ל. "מי שחושב שאפשר לשים הכל בצד, ולטפל בקורונה בתוך ממשלת שמאל, שיצביע לבנט".

בינתיים, סמוטריץ' נערך לריצה עצמאית במסגרת מפלגת ''הציונות הדתית'', לשעבר ''האיחוד הלאומי'', ודוחה את הטענות שנתניהו עומד מאחורי מהלכיו הפוליטיים: "את ההחלטות קיבלתי אך ורק מסיבה אחת - חייבת לקום ממשלת ימין לאומית".

על האפשרות שירוץ בשותפות עם איתמר בן גביר ו''עוצמה יהודית'' אמר סמוטריץ': "נחבר כמה שיותר כוחות ושותפים לרעיונות שלנו. יש ציבור רחב שמעוניין בזה, בשונה ממפלגות אחרות שמתנהגות כמו מנייה בבורסה".

חבר הכנסת מתן כהנא מימינה אמר אתמול כי בניגוד לדיווחים בנט לא מנהל משא ומתן עם בני גנץ וקרא לסמוטריץ' לשוב לרשימת ימינה המאוחדת. "זה שקר מוחלט. חבל לי שסמוטריץ' משתמש בשקר הזה. גנץ מייצג עמדות שמאל והוא מנע בגופו את החלת הריבונות, אין לנו מה לחפש איתו. היועצים של סמוטריץ' גורמים לו לחשוב שהוא מנהיג הציונות הדתית. זה חבל".