מועצת קרית ארבע נפרדה מז'אק קופפר: "ידיד אמת שמונצח בליבנו לעד"

בקרית ארבע סופדים לז'אק קופפר ז"ל, איש בית"ר וראש המחלקה לפעילות בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית.

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

מועצת קרית ארבע נפרדה מז'אק קופפר: "ידיד אמת שמונצח בליבנו לעד"-ערוץ 7
ז'אק קופפר
צילום: נתנאל כהן

המועצה המקומית קרית ארבע נפרדה השבוע מז'אק קופפר ז''ל, איש ההסתדרות הציונית שתרם רבות להתיישבות ביהודה ושומרון והיה יושב-ראש קרן יש"ע באירופה.

"קריית ארבע חברון הייתה עבור ז'ק בית והוא פעל רבות למענה. בזכות אהבתו הרבה ותרומתו לעיר האבות אנו נהנים שנים רבות ממעון היום בחרסינה וממבנה המרכז הרפואי (מאוחדת), ז'ק תרם בהתרגשות גדולה גם לחידוש בית רומנו ביישוב היהודי בחברון ולהקמת קומותיו הראשונות למען ישיבת שבי חברון", נכתב בהודעת המועצה.

בקריית ארבע סיפרו כי "אהבתו של ז'ק לעיר האבות והאימהות ניכרה בעיקר בהתמדתו, במשך 3 עשורים בהם ז'ק שמר על קשר חם עם היישוב ותושביו, רק לאחרונה ז'ק חידש יחד עם ארגון נשי חרות את חצרות מעון היום. במשך שלושה עשורים בכל יום חברון ז'ק הגיע בראש אלפי אנשים שפקדו את המקום".

המועצה פנתה למשפחתו של קופפר ז"ל וציינה כי "ז'ק זכה לסייע לתקומת עיר האבות והאימהות, למקום הכי שורשי של עם ישראל ומקום מלכותו הראשון של דוד המלך, במעשי ידיו ז'ק הנציח את שמו ואת שם בני משפחתכם, שיבדלו לחיים ארוכים, באבניה של עיר האבות והאימהות ובבנייתה המתחדשת, זכינו אנו בידיד אמת שמונצח בליבנו לעד, משפחה יקרה, בית קריית ארבע חברון כואב את אובדן אהובכם - אהובינו, ומשתתף בצערכם".

קופפר שימש כיו"ר ומנכ"ל של חברות לשיווק שעונים ותכשיטים, סגן יו"ר של ה-National Federation of Industry וכן שימש כשופט בבית הדין המסחרי בצרפת.

במסגרת שירותו הציבורי, הוא שירת כיו"ר חזית הסטודנטים בצרפת, יו"ר תנועת חירות בצרפת וכן כיו"ר תנועת הליכוד בצרפת. בישראל הוא המשיך לפעול כיו"ר הפיתוח של קריית ארבע – חברות ותנועת ליכוד העולמית. בשנים האחרונות כיהן כיו"ר תנועת הליכוד העולמית ושימש כחבר ההסתדרות הציונית העולמית.

יו"ר ההסתדרות הציונית יעקב חגואל ספד לו: ''המום וכואב קיבלתי את הבשורה על פטירתו של חבר ההנהלה הציונית, ראש המחלקה לפעילות בתפוצות ולדוברי צרפתית, הבית"רי ז'ק קופפר.

''משך עשרות שנים חינך ז'ק לאהבת הארץ, למאבק על דמותה וערכיה של הציונות, להתיישבות ולמאבק באנטישמיות. הוא נלחם עד יומו האחרון והאמין בצדקת דרכו. ראה עצמו כממשיך משנתו של ז'בוטינסקי, חינך דורות רבים בארץ ובתפוצות, קרא לעלייה ולגאווה יהודית וציונית''.

חגואל סיפר: ''ז'ק ליווה את חניכיו בבית"ר ואת אין ספור מכריו בהתוויית החוט שמקשר בין ארץ ישראל לעם ישראל. ז'ק, בית״רי, מנהיג ציוני - עד יומך האחרון, הקפדת להשתמש בברכת תל חי. היום, אני מברך אותך בפרידה ובעצב מחד, אבל בגאווה על המורשת הז׳בוטינסקאית שלך מאידך. תל חי בית״רי. חבל על דאבדין ולא משתכחין''.