קיצונים התפרעו בבית שמש, שוטר ירה באוויר

מאות חרדים קיצונים תקפו ניידת משטרה ויידו אבנים במחאה על אכיפת הסגר. מתנדב של המשטרה חש סכנת חיים וירה באוויר.

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

קיצונים התפרעו בבית שמש, שוטר ירה באוויר-ערוץ 7
למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מתנדב של המשטרה ירה באוויר לאחר שחש מאוים בעת אכיפת הסגר במוסד חינוכי בבית שמש. איש לא נפגע.

המוסד החינוכי ברחוב קדושת אהרון בבית שמש הפר את ההנחיות. השוטר ניגש לאתר את מנהל המקום במטרה לבצע אכיפה.

באותה העת החלה במקום התקהלות סביב מתנדב המשטרה שעמד סמוך לניידת, והושלכו לעברו אבנים. הוא ביצע ירי באוויר לאחר שחש סכנה לחייו.

כוחות משטרה שהגיעו למקום פעלו להשבת הסדר. לא היו נפגעים.

בתוך כך, המשטרה שחררה עשרה חרדים מהפלג הירושלמי שנעצרו אתמול (שני) בעימותים באשדוד, על רקע פתיחת תלמוד תורה ברובע ג' בעיר בניגוד להנחיות.

מאות אנשי הפלג הירושלמי חסמו כבישים ולטענת המשטרה חלקם יידו אבנים על שוטרים ותקפו אותם.

הרב חזקי צולמן מישיבת גרודנא התעמת היום בשידור עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בריאיון בכאן רשת ב', וכינה את מדינת ישראל "מדינת שמד". צולמן אמר על האירועים אתמול: "הייתה מסירות נפש וגבורה עילאית של בני התורה. המשטרה אומרת שלתלמוד התורה אסור היה להיות פתוח - אבל התורה אומרת דברים אחרים.

"אנחנו צריכים לעשות מה שתורתנו הקדושה אומרת, אין לנו משהו נגד גוף כזה או אחר. אנחנו עושים מה שגדולי ישראל אומרים לנו. ככה התנהגו יהודים בכל הדורות, כך נתנהג עכשיו עד שיתבטלו כל הגזירות במדינה הזו, מדינת שמד שמנסה לקעקע את חוק היסוד של העם היהודי. לא נבטל את התורה ולו לרגע אחד".

בכאן חדשות דווח כי מנהיג הפלג הירושלמי הרב אשר דויטש אמר בשיחה עם הרב דוד צוקר, מרבני הישיבה שנעצר אתמול: "שמעתי שהייתה מסירות נפש גדולה, גם מצידך וגם מצד כל הציבור. שמעתי שחלק מהבחורים אמרו שהם קיבלו מכות יותר נמרצות מאשר בהפגנות".