בתיה לבל שנפצעה בפיגוע בכפר סבא דורשת להרוס את בית המחבל

בתיה לבל שנפצעה קשה בפיגוע דקירה ביום הזיכרון האחרון, דורשת מבג''ץ לחייב את הריסת בית המחבל הערבי.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

בתיה לבל שנפצעה בפיגוע בכפר סבא דורשת להרוס את בית המחבל-ערוץ 7
בתיה לבל בעת הגשת העתירה
צילום: Im Tirtzu

בתיה לבל אשר נפצעה קשה בפיגוע בכפר סבא במהלך יום הזיכרון לחיילי צה"ל, הגישה הבוקר (ג') עתירה לבג"ץ בדרישה כי בית המחבל אשר ניסה לרצוח אותה ודקר אותה מעל ל-13 פעמים ייהרס לאלתר על אף שרק "נפצעה" בפיגוע ולא נרצחה.

העתירה הוגשה לאחר שפנייתה של לבל אל אלוף פיקוד המרכז לפני מספר חודשים כי יהרוס את בית המחבל לא נענתה.

לבל מבקשת לחייב את המדינה להוציא צו החרמה והריסה נגד ביתו של המחבל מחמד רישה בן ה-20 המתגורר בטול כרם.

"חידלון מהריסת בית המחבל משדר כלפי חבריו התומכים במעשיו, וכלפי הנהגת המחבלים הממנים את מעשי הטרור והמחבל, גם ברגעים אלו ממש, מסר של 'שתיקת הכבשים' בדרכם לבית המטבחיים", נכתב בעתירה.

מטרת העתירה היא מניעת הפיגועים הבאים: "למען יראו וייראו כי לרוצחים שפלים אין מחילה ומעשיהם לא ישתלמו. לנחמה פורתא תזכה העותרת אם בפעולותיה תציל ישראלים אחרים ממוות או מגורל דומה לשלה".

כזכור, במהלך יום הזיכרון לחיילי צה"ל בשנה שעברה, ירד המחבל מאוטובוס בתחנה הממוקמת ברחוב ויצמן בכפר סבא סמוך לקניון "G" בעיר. אל התחנה הגיעה לבל. לאחר שיחה קצרה אותה יזם הנאשם במטרה לוודא כי הנפגעת אכן ישראלית ויהודייה, הוציא המחבל את הסכין, הסתער עליה בעודה עם גבה אליו, כשהוא מניף את הסכין ודוקר אותה דקירות רבות בגופה.

המחבל המשיך לדקור את לבל גם לאחר שנשברה ידית האחיזה של הסכין וכשהוא אוחז בחוזקה אך ורק בלהב הסכין שנותר בידו.

בתיה לבל אמרה כי "המקרה הקיצוני הזה מצריך תגובה קיצונית ובשל כך הגשתי את העתירה לבג"ץ. חייבים לגלות אפס סבלנות ולחזק את ההרתעה. התגובה מול טרור חייבת להיות חמורה למען יראו וייראו. המחבלים צריכים לפחד מאימת הדין. על מערכת החוק מוטלת החובה להחמיר ולהשתמש בכל האמצעים כדי למגר את הטרור".