אביגדור ליברמן מסית: הממשלה נסחטת על ידי החרדים

תחת אבטחה כבדה עמד יו"ר ישראל ביתנו ליד ישיבה חרדית באשדוד שקיימה לימודים בסגר. "לא מבין למה לא הוציאו צו סגירה לפורעי החוק".

רפאל לוי , כ"ח בטבת תשפ"א

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הגיע בצהריים (שלישי) למסור הצהרה ליד ישיבת גרודנא באשדוד, על רקע העימותים הקשים שהיו במקום אתמול כאשר המשטרה ביקשה לאכוף את הנחיות הסגר.

"אני רוצה להתחיל בתודה לכוחות הביטחון והמשטרה על כל המאמץ. אני מבין שהתארגנות הייתה מאוד לא פשוטה", אמר ליברמן שהגיע למקום תחת אבטחה כבדה. ''בתפקידי השונים סיירתי לאורך הגבול הצפוני וברצועת עזה, מעולם לא ראיתי אבטחה כזו סביבי כמו עכשיו בסמיכות לישיבת גרודנא שבאשדוד.
אני לא מבין למה עד עכשיו לא הוציאו צו סגירה לפורעי החוק כאן.

''הרי מה שראינו כאן אתמול זו הפרה בוטה של החלטות ותקנות הממשלה, ראינו כאן אתמול הפעלת אלימות ברוטלית נגד שוטרים ששלושה מהם נזקקו לטיפול רפואי. מאות תלמידי ישיבה לקחו חלק באותה מהומה ואלימות אתמול. וכלום- כרגע הישיבה פתוחה. אתמול נתנו להם קנס, הם לא שילמו את הקנס ואף אחד לא מוכן לשלם את הקנס, ואם ישלמו יחזירו להם את הכסף''.

ליברמן טען: ''אנחנו כאן מדברים על ישיבה שמסיתה נגד מדינת ישראל, נגד הציונות, נגד חיילי צה"ל ונגד שירות בצה"ל. זה אותם אנשים שמפעילים אלימות נגד אותם צעירים חרדים שמתגייסים לצבא. אגב, בינם לבין היהדות אין שום קשר, כל מה שהם עושים זה עבודה זרה, בניגוד למסורת ישראל, בניגוד לכל הערכים היהודים''.

לדברי ליברמן אין סתירה בין לימוד תורה ושירות צבאי. ''כל החשמונאים, המכבים, יהושע בן נון ומלך דוד כולם היו לוחמים. אין שום סתירה בין עבודה ולימוד תורה. כבר אמר הרמב"ם במאה ה-12 כל אדם שעוסק בתורה, לא עוסק במלאכה ומתפרנס מצדקה הרי זה חילול השם. ואם הרמב"ם ורש"י עבדו במשרה מלאה, אין שום סיבה שהבטלנים האלו לא יעבדו במשרה מלאה.

''לא מדובר רק בבטלנים, אלה באנשים שמסיתים נגד המדינה. זה שלא הוציאו צו סגירה אחרי האלימות של אתמול, זה הוכחה שראש הממשלה נסחט וגם סחיט וגם הממשלה הזאת נסחטת ע"י עסקני ש"ס ויהדות התורה. זה שכל המפלגות שותקות כמו דגים כולל אלו שבאופוזיציה, זה רק מראה על הכוונה שלהם''.

ליברמן טען כי ''האויב הכי גדול של הציבור החרדי זה עסקני ש"ס ויהדות התורה. אנחנו רוצה לקדם אותם, שתהיה להם השכלה, שתהיה להם עבודה, שיוכלו להתפרנס בכבוד. כל מה שרוצים עסקני ש"ס ויהדות התורה זה להוריד אותם לאשפתות ולהחזיק אותם שם לנצח. ברגע שמחלקים להם קצבאות, מחלקים להם גם פתקי הצבעה, זה כל הכוונה שלהם. אנחנו נדרוש להוציא צו סגירה לישיבת גרודנא כי זה מוקד פורעי חוק ומסיתים נגד המדינה ונגד צה"ל''.