ראובן ריבלין לצוותי החינוך המיוחד: "אתם עוגן בעין הסערה"

נשיא המדינה ערך סיור הצדעה לחינוך המיוחד העובד גם בימים אלה והגיע אל "בית איזי שפירא" ברעננה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

ראובן ריבלין לצוותי החינוך המיוחד: "אתם עוגן בעין הסערה"-ערוץ 7
ריבלין ומייסדת "בית איזי שפירא" נעמי סטוצ׳ינר
צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך סיור הצדעה לחינוך המיוחד העובד גם בימי הסגר והגיע אל "בית איזי שפירא״ ברעננה, בליווי מנכ״ל העמותה עמיר לרנר ומייסדת המקום וכלת פרס ישראל נעמי סטוצ'ינר.

״בית איזי שפירא" פועל למען קידום איכות חיים וזכויות של אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. במסגרת זו מפתח הארגון שירותים חינוכיים-טיפוליים, מפעיל תוכניות הסברה לשינוי עמדות בקהילה, פועל לשינוי מדיניות ומקדם מחקר והכשרה.

במהלך ביקורו קיבל הנשיא סקירה אודות העמותה והמשך פעילות מסגרות החינוך אותן מפעילה גם בתקופת הסגר. לאחר מכן ביקר הנשיא בין מתקני הטיפול השונים שמציע המרכז והגיע גם אל החדר לגירוי חושי. בחדר טיפלה עונגי קפלן המרפאה בעיסוק, באיתן בן השנה עם שיתוק מוחין. ״הסיבה שאנחנו עובדים בחדר הזה היא כי אפשר להתאים אותו לצרכים החושיים של איתן. בחדר אפשר לעבוד על המטרות השיקומיות ולקדם אותו,״ הסבירה עונגי.

בהמשך, השתתף הנשיא בשיעור חשבון של המורה מיאר יחד עם התלמידים, פתר איתם חידות והודה לצוות על העבודה המסורה. משם המשיך לשיעור התעמלות בחצר עם כיתה נוספת ושוחח עם הורה לילדה המטופלת "בבית איזי שפירא" על השותפות בין ההורים והצוות החינוכי.

"אנו נמצאים בתקופה מורכבת. ימים של חשש בריאותי וקושי כלכלי וחברתי. דווקא בימים אלו העבודה שלכם חשובה מתמיד. בתקופה של בלבול וחרדה, ׳בית איזי שפירא׳ מספק מסגרת מכילה ועוטפת עבור ילדים עם מוגבלויות. עבורם, אתם עוגן בעין הסערה," אמר הנשיא בפתח דבריו והוסיף: "המקצועיות, תחושת השליחות, והאמונה שלכם בכל ילדה וילד – הם הדוגמה הטובה ביותר שאתם יכולים לתת לצעירים ולצעירות שאתם מלווים."

הנשיא עם עונגי קפלן המרפאה בעיסוק והתינוק איתן
צילום: קובי גדעון, לע"מ

הנשיא פנה לצוות 'בית איזי שפירא' ואמר: "בשנות פעילותכם הרבות, הפך השם 'בית איזי שפירא', לשם נרדף לשוויון, חדשנות והשתלבות. בזכות העבודה המסורה של ארגונים כשלכם, אנו רואים בשנים האחרונות שנושא המוגבלויות עולה על סדר היום הציבורי. עלינו להכיר לא רק בצרכים של אנשים עם מוגבלויות – אלא גם בכישורים וביכולות שלהם.״

״כל החברה הישראלית מחויבת לרווחתם של האנשים עם מוגבלויות. כמו שלמדנו במשבר הנוכחי – כולנו ערבים זה בזה. אני מברך אתכם עם הקמת המרכז החדש לטיפול רגשי לילדים ולפעוטות עם מוגבלויות. בזכותכם, אנחנו בונים חברה טובה, נגישה והוגנת יותר עבור כל אזרחיות ואזרחי ישראל."

עמיר לרנר, מנכ"ל "בית איזי שפירא" ציין כי תקופת הקורונה מחדדת את הצורך לפעול כל הזמן בגישה מקצועית וחדשנית להעצמת ילדים ובוגרים עם מוגבלויות. ״מגבלות הקורונה הציפו צרכים חדשים שבית איזי שפירא נענה להם והביא לקפיצת מדרגה בהיבטים הטכנולוגים, הטיפוליים והרגשיים. אני מודה לכבוד נשיא המדינה על שבחר בתקופת הסגר לבוא, לבקר ולחזק את הצוותים הפועלים ללא הפסקה כדי להעניק את מלוא התמיכה לילד ולבוגר עם המוגבלות ולמשפחתו, ותודה מיוחדת על עשייה רבת שנים לקידום זכויות של אנשים עם מוגבלויות בחברה,״ אמר לרנר.