אופיר סופר
אופיר סופר צילום: יוני קמפינסקי

ח"כ אופיר סופר ממפלגת "הציונות הדתית" התייחס בצהריים (שלישי) להחלטה להתפצל מסיעת ימינה, והודה כי לא היה מדובר ברגע קל עבורו.

"בימין החדש בחרו בקו אחר ואנחנו בוחרים להמשיך בדרכנו. אנחנו מאמינים שאפשר לעסוק גם בערכי הציונות הדתית, בחינוך הדתי ובהתיישבות – ובמקביל לטפל במשבר קורונה. לצערי, מצאנו שהפערים גדולים מדי", אמר סופר.

בראיון לרשת כאן ב' סיפר ח"כ סופר כי "ההחלטה לרוץ לבד לא הייתה פשוטה ויש לה גם השלכות פוליטיות, אבל אנחנו עוברים את אחוז החסימה. לציונות הדתית תמיד היה ייצוג פוליטי".

מוקדם יותר היום אמר יו"ר מפלגת "הציונות הדתית", חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', כי הוא לא פוסל את האפשרות שיחזור לשותפות עם רשימת ימינה של נפתלי בנט.

"לא מתחייב לשום דבר. זה ייתכן אם בנט יתעשת ויחזור להיות מה שאנחנו מכירים. לא מוכן לקבל את האמירה שאפשר לשים את עקרונות הימין בצד", אמר סמוטריץ' לגלי צה"ל. "מי שחושב שאפשר לשים הכל בצד, ולטפל בקורונה בתוך ממשלת שמאל, שיצביע לבנט".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': פותחים את השורות ואת הלב דוברות

בינתיים, סמוטריץ' נערך לריצה עצמאית במסגרת מפלגת ''הציונות הדתית'', לשעבר ''האיחוד הלאומי'', ודוחה את הטענות שנתניהו עומד מאחורי מהלכיו הפוליטיים: "את ההחלטות קיבלתי אך ורק מסיבה אחת - חייבת לקום ממשלת ימין לאומית".

על האפשרות שירוץ בשותפות עם איתמר בן גביר ו''עוצמה יהודית'' אמר סמוטריץ': "נחבר כמה שיותר כוחות ושותפים לרעיונות שלנו. יש ציבור רחב שמעוניין בזה, בשונה ממפלגות אחרות שמתנהגות כמו מנייה בבורסה".

חבר הכנסת מתן כהנא מימינה אמר אתמול כי בניגוד לדיווחים בנט לא מנהל משא ומתן עם בני גנץ וקרא לסמוטריץ' לשוב לרשימת ימינה המאוחדת. "זה שקר מוחלט. חבל לי שסמוטריץ' משתמש בשקר הזה. גנץ מייצג עמדות שמאל והוא מנע בגופו את החלת הריבונות, אין לנו מה לחפש איתו. היועצים של סמוטריץ' גורמים לו לחשוב שהוא מנהיג הציונות הדתית. זה חבל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו