היום זה קורה, ובחינם: הרב יהושע שפירא מגלה מה באמת קורה לילדים ברשת

הרצאה חינמית של הרב יהושע שפירא אשר תעסוק באחד הנושאים הבוערים שעל הפרק – חשיבות ההגנה על ילדינו מהסכנות הרבות הקיימות ברשת

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

מה באמת קורה לילדים ברשת
מה באמת קורה לילדים ברשת
צילום: ISTOCK

היום בפרויקט השובב"ים מבית 'לוקחים אחריות' וערוץ 7: הרצאה חינמית של הרב יהושע שפירא אשר תעסוק באחד הנושאים הבוערים שעל הפרק – חשיבות ההגנה על ילדינו מהסכנות הרבות הקיימות ברשת

בשבוע שעבר החל פרוייקט השובבים מבית 'לוקחים אחריות' - שש הרצאות ממיטבי אנשי הרוח, החינוך והמחקר. את הפרויקט פתח הרב שמואל אליהו, והיום תשודר לקהל הרחב הרצאתו של הרב יהושע שפירא, שתהיה ההרצאה השנייה בסדרה.

להרשמה להרצאה לחצו כאן

לפני מספר שנים לקח הרב יהושע שפירא חלק בפאנל רב משתתפים, אל מול קהל של מאות אנשים, ובמהלכו יצא לפתע אחד המשתתפים בהכרזה נסערת: "הילדים שלנו גיבורים! הם יכולים להתמודד עם כל האתגרים הקיימים ברשת, ואנחנו צריכים רק לחנך אותם לגבורה והתמודדות!".

לשמע הדברים הללו קרא הרב יהושע בפנים מלאות כאב: "בבית שלך היית מאפשר שתהיה דלת ללא מנעול שמובילה לתהום של 17 קומות? כמובן שלא! אז איך למען ה' אתה מדבר איתי על חינוך להתמודדות? זו פשיעה של ממש כנגד הילדים שלך. כולנו יודעים שאם הייתה נפערת תהום כזו בביתך, מיד היית פועל בנושא". אגב, אפרופו אותה דלת, המצב בעניינו קשה הרבה יותר – ככל שמדובר ברשת האינטרנט, לפעמים יד אכזרית פורצת מאותה דלת, ומושכת לתהום את הילדים התמימים שרק שהו באזורה.

אם כן, אמנם אנו רגילים לכך שבריחה היא סימן לחולשה, אך במקרה זה המציאות הינה שונה לחלוטין. כידוע, חז"ל למדו אותנו ש"אין אפוטרופוס לעריות", וכשבכיס של הילדים שלנו יש שער לבית הבושת הגדול ביותר בכל תולדות האנושות – זה ממש לא כוחות.

אז תכל'ס, שורה תחתונה, מהן הבעיות האמיתיות בהימצאותם של ילדים ברשת? מהי חשיבותו של הסינון? ומה אנו כהורים נוכל לעשות אל מול כל זה? תשובות לשאלות אלה, ורבות נוספות, יתקבלו בהרצאתו של הרב יהושע שפירא, שתתקיים הערב בשמונה וחצי בדיוק. נתראה.

להרשמה להרצאה לחצו כאן