בעולם היהודי מבכים את מותו של שלדון אדלסון: "מגדולי הנדבנים למפעל הציוני"

העולם הציוני מבכה את מותו של שלדון אדלסון: "ציוני בכל מאודו, יהודי חם עם אהבה גדולה למדינת ישראל. איש רוח, חזון וחסד, פטריוט".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

בעולם היהודי מבכים את מותו של המיליארדר ואיש העסקים היהודי-אמריקני, שלדון אדלסון, שנפטר היום (שלישי) בגיל 87 לאחר מאבק במחלה קשה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ״בצער עמוק ובשיברון לב, רעייתי שרה ואני שולחים את תנחומינו לד״ר מירי אדלסון ולכל בני המשפחה על פטירתו של שלדון אדלסון ז״ל. רבים-רבים בעם היהודי, במדינת ישראל ובעולם כולו, שותפים לאבל כבד זה. פעולותיו הכבירות של שלדון לחיזוק מעמדה של ישראל בארה״ב ולחיזוק הקשר בין ישראל והתפוצות - ייזכרו לדורות.

"עם רעייתו מירי, שלדון היה מגדולי התורמים בהיסטוריה לעם היהודי, לציונות, להתיישבות ולמדינת ישראל. מ״תגלית״ ועד אוניברסיטת אריאל, מבתי חולים ועד מחקר רפואי - שלדון תרם ביד רחבה למפעלים רבים שהצילו חיים והרימו את קרנה של ישראל בעולם. נזכור לעד את שלדון ואת תרומתו האדירה למען מדינת ישראל והעם היהודי. יהי זכרו ברוך״, כך ראש הממשלה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין ספד לו: "שלדון אדלסון ז"ל היה ציוני בכל מאודו, יהודי חם עם אהבה גדולה למדינת ישראל. פעילותו בישראל ובכל העולם למען המדינה הייתה ידועה ברבים. פטירתו היא אבדה לכל אוהבי ישראל".

שרת התחבורה מירי רגב ספדה: "הצטערתי לשמוע על פטירתו של שלדון אדלסון. איש רוח, חזון וחסד, שפעל ללא לאות למען מדינת ישראל, למען העם היהודי בכל רחבי העולם והוביל עשייה פילנתרופית ציונית חסרת תקדים. תנחומיי הכנים לרעייתו מרים היקרה ובני המשפחה, שימשיכו את דרכו ומורשתו המפוארת".

שר החינוך יואב גלנט ספד לו: "שלדון ז"ל היה יהודי חם אשר עבורו מדינת ישראל ועם ישראל היו הדבר החשוב מכל. לצד תרומות ביד רחבה, רובן בסתר, הוא רתם את השפעתו העצומה ואת הונו הרב למען מדינת ישראל ובטחון אזרחיה. משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך".

חגי סגל, עורך 'מקור ראשון', כתב: "עובדי מקור ראשון אבלים על הסתלקותו של שלדון אדלסון, מבעלי העיתון, אוהב ישראל, מגדולי הנדבנים למפעל הציוני ומגדולי העושים למען פלורליזם בעיתונות העברית. יהי זכרו ברוך".

יו"ר מפלגת 'הימין החדש', ח"כ נפתלי בנט: "שלדון אדלסון היה פטריוט יהודי, מגדולי האוהבים של האומה היהודית ויירשם לנצח בדברי הימים של מדינת ישראל. שלדון ז"ל ולצדו מירי אשתו האוהבת, פעל יומם ולילה למען חיזוק העם היהודי בכל העולם, למען ביצור בטחון ישראל, למען גיוון הדעות בישראל, ולמען שמירה על שלמות ארץ ישראל. עם ישראל יזכור אותו לנצח. אני שולח את תנחומיי למירי ולילדיו".

יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן: "שלדון אדלסון ז"ל היה פטריוט אמיתי עם זיקה עמוקה למדינת ישראל. שנים רבות פעל לחיזוקה של מדינת ישראל ולהידוק הקשר עם יהדות ומנהיגי ארה"ב".

ח"כ קטי שטרית ספדה: "הנדבן היהודי-ציוני שלדון אדלסון הלך לעולמו. שלדון הקדיש את הונו וחייו לחיזוק עם ישראל, להעצמת המפעל הציוני ולחיזוק השיח הלאומי. הוא תרם רבות למען מדינת ישראל בתחומים רבים ונגע בכל שכבות האוכלוסייה. אני שולחת תנחומים למירי ולילדיו. יהי זכרו ברוך".

ח"כ איוב קרא ספד: "שלדון אדלסון היה קנאי לארץ ישראל ועם ישראל. פעל מעל ומתחת לרדאר למען העם היהודי ומדינת ישראל. איש חסד שתמיד תרם מעצמו ומהונו למען מדינת ישראל והעם היהודי בכל מקום בעולם".

ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, ספד: "מצער לשמוע על לכתו של איש חם שאהב בכל מאודו את עם ישראל. בכל הזדמנות בה נכחתי הוא דיבר על ישראל ועל עתידה. באחת הפעמים בהם נפגשנו בביתו הוא איחר. כשהגיע סיפר שהעיכוב נבע מכך שבתור לשווארמה ביקשו ממנו רבים להצטלם עמו. לאף אחד מהם הוא לא סירב. הסיפור הזה מייצג היטב כמה האיש שפגש מלכים נשיאים ומנהיגים היה איש של אנשים ואדם שביקש להישאר פשוט על אף השפעתו הרבה. יהי זכרו ברוך".

רועי אבקסיס, מזכ"ל בני עקיבא העולמית: "משפחת אדסלון היא ממובילי הפילנטרופיה בעולם היהודי בכלל ובישראל בפרט. שלדון בשנים האחרונות היה תומך נלהב של התנועה והיה מעורב בפרוייקטים מובילים של התנועה בישראל".

"הוא ראה חשיבות עצומה בחיבור של צעירים מחו"ל יחד עם ישראלים בני גילם בתרומה משותפת לחברה הישראלית. במפגש שקיימנו בסוכות האחרון דיבר שלדון על המחוייבות העמוקה להבטחת עתיד העם היהודי", כך אבקסיס.

יו״ר סיעת ימינה, ח״כ איילת שקד: ״שלדון אדלסון היה יהודי עם לב חם, תורם גדול לפרויקטים למען העם היהודי בארץ ובעולם. הוא פעל רבות בקרב הממשל האמריקאי למען מדינת ישראל ולקח חלק חשוב ומשמעותי בהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים. ‏אני שולחת תנחומים לאשתו ד"ר מרים אדלסון ובני משפחתו, מותו הוא אבידה גדולה למדינת ישראל״.

שר החינוך יואב גלנט ספד: ''שלדון ז״ל היה יהודי חם אשר עבורו מדינת ישראל ועם ישראל היו הדבר החשוב מכל. לצד תרומות ביד רחבה, רובן בסתר, הוא רתם את השפעתו העצומה ואת הונו הרב למען מדינת ישראל ובטחון אזרחיה. משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך''.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ספד לשלדון אדלסון שהלך היום לעולמו: "קיבלתי בצער רב את הידיעה על פטירתו של שלדון אדלסון, מגדולי הפעילים והתומכים של ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון אשר פעל רבות למען חוסנה של מדינת ישראל".

"שלדון ורעייתו מרים תיבדל"א, סייעו משמעותית להקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטה באריאל מול כל הקשיים והלחצים. הם שינו לטובה את מפת התקשורת הישראלית, בכדי לייצג באופן הולם ומאוזן את הערכים החשובים לעם היהודי בישראל ובעולם", הוסיף.

"בכספם ובפעילות ללא לאות, הקימו מפעלים לאומיים רבים כיהודים שורשיים אוהבי עם ישראל, ארץ-ישראל ומדינת ישראל. מעשיו של שלדון ז''ל ורעייתו מרים תיבדל"א ישארו חקוקים בליבנו לנצח", חתם דגן.