נתניהו הוטעה: "זה פייק ניוז ברוך השם"

ראש הממשלה סיפר כי ח"כ משה גפני לקה בהתקף לב ונמצא בטיפול רפואי. בהמשך עדכן: "גפני רק קיבל חיסון. זה פייק ניוז וטוב שכך".

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א | עודכן: 17:15

נתניהו הוטעה: "זה פייק ניוז ברוך השם"-ערוץ 7
ח"כ משה גפני
צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר אחר הצהריים (שלישי) כי יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני לקה בהתקף לב, ואיחל לו החלמה מהירה.

דקות לאחר מכן התברר לנתניהו כי קיבל דיווח שגוי ואמר "ח"כ גפני רק קיבל חיסון. זה פייק ניוז וטוב שכך - ברוך השם".

בהמשך שוחחו השניים בטלפון ונתניהו אמר לגפני כי ״עדיפה מבוכה שלי מאשר מחלה שלך. לפחות כולם עכשיו יידעו שאתה בריא״.

מלשכתו של גפני נמסר כי ''ח''כ הרב גפני הגיע ל׳מעייני הישועה׳ לצורך פרוצדורה רפואית שגרתית שנקבעה מראש, וכל השמועות כעת אינן נכונות. במקביל צפוי הרב גפני לעבור היום את החיסון השני לקורונה''.

לפני מספר חודשים עבר גפני הליך רפואי שהשבית אותו מעבודתו הציבורית למשך תקופה ארוכה. בספטמבר האחרון חזר גפני לנהל את ועדת הכספים ופתח את הדיון בברכת הגומל.

בהמשך הוא סיפר את שעבר עליו. "לא ידעתי במה המדובר, הרגשתי בשבת שאני לא יכול ללכת, אשתי אמרה לי אל תסגור את העיניים, אני לא נותנת לך. רציתי לרדת למנחה כדי שהילדים לא ידאגו, הלכתי לעזר מציון, היו שם שני רופאים, ערבים במקרה, חברים שלי, ביקשתי שידביקו לי מכה שקיבלתי בעין מהנפילה".

"הם התעקשו שאעשה א.ק.ג, למרות שביקשתי שרק יטפלו במכה, ומיד שלחו אותי לחדר מיון. הלכתי למעייני הישועה, היה שם את ד"ר זחאלקה, בן דוד של חבר הכנסת לשעבר. הוא מסתכל עלי ולא מספר בדיחות, אנחנו חברים. אני שואל אותו – מה קורה? הוא אומר לי זו הבדיקה שלך? השבתי לו, שכן זה שלי. הם התקשרו מיד לרופא, והביאו אותו עם הצוות שלו. הוא אמר לי אתה עובר עכשיו צנתור, אתה באמצע אירוע, הוא לא הבין איך אני צוחק. זה היה נס משמיים, לא ידעתי שאני באמצע אירוע לבבי, לא ידעתי שיש לי לב", הוסיף גפני.

הוא המשיך בסיפורו. "הם הביאו את פרופ' אגרנט מנהל המחלקה, שמיד עשה צנתור וזה הציל את החיים שלי. הילדים קיבלו החלטה, שלא יעשו מזה עניין, שיהיה שקט, בלי כותרות, ולכן זה היה מקור לדאגה, כי לא ידעו מה קורה איתי. אך ב"ה טיפלו כמו שצריך, אני משבח את הרופאים בכל המקומות שטיפלו בי, באופן יוצא מן הכלל".

"הילדים שלי ליוו אותי לאורך כל האשפוז, בנוסף לא היה עובד כנסת או חבר כנסת שלא התעניין בשלומי, אני מאחל שנחזיר לכולם בשמחות, ומודה לקב"ה", סיכם חבר הכנסת.