מוכר את התפילין כדי לשלם מזונות
מוכר את התפילין כדי לשלם מזונותצילום: מסך פייסבוק

גבר יהודי פרסם לפני מספר ימים מודעה בפייסבוק בה ציין כי הוא מעוניין למכור את התפילין שלו בשביל לשלם מזונות, אך עם ישראל התגייס והתפילין ישארו אצלו.

בתחילת השבוע פרסם יורם אזרד בקבוצת הפייסבוק "א' זה אבא – התנועה להורות שוויונית במדינת ישראל" את המודעה הבאה:

"מציע למכירה, תפילין מהודרות (קניתי ב-5 אלף ₪) תמורת 1,000 ₪ בלבד". הוא פירט כי הוא זקוק לכסף עכשיו על מנת "לשלם מקדמה, למניעת מאסר... להוצאה לפועל, בתיק מזונות".

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר אזרד שהוא ומשפחתו חיו ברמת חיים יחסית גבוהה, הוא היה בעלים של מספר נכסים וסכום המזונות שהוא העביר בכל חודש עבור בתו עמד על כ-1,800 ש"ח. לטענתו, בשנים האחרונות גרושתו תבעה אותו מספר פעמים בעניינים כספיים שונים.

אזרד הוסיף ואמר כי הקורונה הובילה אותו לקריסה כלכלית והבנק הפסיק לכבד את הוראת הקבע עבור מזונות בתו. בשלב מסוים נפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל ואף נמסר לו צו מעצר עד שישלם את המקדמה להוצאה לפועל, כשבזמן הזה חשבון הבנק שלו מעוקל.

הפוסט שפרסם בו הוא מציע את התפילין שלו למכירה לא השאיר את הגולשים אדישים, ומאות תגובות תמיכה נוספו לו. מספר אנשים הגדילו לעשות והעבירו לו כסף לחשבון הבנק ובלבד שלא יוותר על התפילין שלו.

היום (שלישי) עדכן אזרד כי בזכות התרומות הצליח להעביר את המקדמה להוצאה לפועל ושהתפילין ישארו אצלו. "עזרתם לי גם נפשית, ללא תמורה", עדכן. "התפילין עדיין אצלי".