פורום "ערבות יהודית": "רק הפסקת הטיוח תשקיט את המחאה"

פורום "ערבות יהודית" בשומרון קורא לצה"ל לטפל ביד קשה בערבים הפורעים בקביעות ברחבי יו"ש ולא להתערב במחאה נגד ימ"ר ש"י

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

פורום "ערבות יהודית": "רק הפסקת הטיוח תשקיט את המחאה"-ערוץ 7
מחאה בגשר המיתרים
צילום: TPS

פורום 'ערבות יהודית בשומרון' הוציא היום (שלישי) מכתב חיזוק לעו"ד יהודה שמעון שהעיר לסא"ל איוב כיוף, מפקד גדס"ר גולני על כך שפינה מפגינות צעירות, ולאחר מכן הותקף ואף עוכב.

במכתב טענו חברי הפורום כי עו"ד שמעון הוא "איש שלום ועשייה חיובית, ורחוק מאלימות כמובן".

תחת הכותרת 'עלילה לא תעצור את דרישת הצדק' נכתב "זה שלושה שבועות שהארץ רועדת, אלפים מוחים מידי ערב על פשע הניגוח ממנו נהרג אהוביה סנדק, וחמור מכך – על שקרי הטיוח הנמשך עד לרגעים אלו".

במכתב תארו אנשי הפורום את האירוע בו הותקף עו"ד שמעון "במוצאי שבת יצא עו"ד יהודה שמעון מחוות גלעד עם שמונת ילדיו למחאה בצומת קדומים, שם הצטרפו לעשרות מוחים צעירים ומבוגרים תושבי קדומים והסביבה. המחאה הייתה שקטה אך נחושה. לפתע הגיע למקום סא"ל איוב כיוף, מפקד סיירת גולני, והורה לחייליו לפנות בכוח את הצומת".

חברי הפורום הביעו תמיהה על התנהלות האירוע "מדוע מפקד סיירת גולני עוסק בפינוי מחאה צודקת? מדוע חיילים פינו מפגינות צעירות בניגוד לנהלים? עו"ד שמעון נזעק להגן על כבודן והעיר למפקד הסיירת על כך. בתגובה הותקף קשות על ידי המפקד וחייליו.

במכתב ציינו עוד "על פי כל הצילומים מהאירוע עו"ד שמעון לא תקף אף חייל ובוודאי לא את מפקד הסיירת. נראה כי על מנת להשתיק את המחאה, טען סא"ל כיוף כי הותקף ע"י עו"ד שמעון וזאת ללא צורך להוכיח דבר. עו"ד שמעון הגיש תלונה על מעצר שווא".

במכתב קראו לקציני צה"ל להמשיך ולעסוק בשמירה והגנה על עם ישראל, ולא לנסות להשתיק את המחאה הציבורית. וטענו "מידי שבוע נפגעים חיילי וקציני צה"ל בהפגנות אלימות של ערבים, מהומות אלו יש לדכא ביד קשה, וללא הכלה רכה ורפה".

בנוסף קראו לציבור להמשיך ולמחות בעד עשיית צדק לאהוביה סנדק ז"ל. וקראו למחאה "צודקת, עיקשת ונחושה". עוד ביקשו מהמפגינים כי "אנו לא באים להתעמת עם שוטרים או עם חיילים, להיפך רבים מהם מזדהים מאוד עם דרישתנו".

מנחם בן שחר מראשי מטה 'ערבות יהודית בשומרון' מסר "אנחנו מודאגים ממה שנראה כמו התחלה של מגמה, שקצינים מנסים לסכסך בין ההתיישבות לצבא. הצבא לא אמור להתערב בהפגנות. המחאה הציבורית צריכה להימשך. אנחנו יודעים שחיילים ושוטרים מזדהים עם הדרישה הצודקת לחקור את המוות של אהוביה ובכלל את ההתנהלות של ימ"ר ש"י".

מטה 'ערבות יהודית בשומרון' מייצג תושבים מיישובים רבים. המטה הוקם לפני מספר שנים בכדי לפעול לקידום ההתיישבות, הביטחון, איכות החיים ורווחתם של תושבי השומרון ועוסק גם בענייני זהות יהודית, שיבה למתחם קבר יוסף ועוד.