נתניהו מבקש: להמשיך לשמור על הכללים

"קופות החולים והמערך הרפואי שלנו עושים עבודה הרואית ואנחנו מקווים שגג עד מחרתיים נגיע ל-170 אלף חיסונים ליום", בישר נתניהו

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

נתניהו מבקש: להמשיך לשמור על הכללים-ערוץ 7
נתניהו עם המתחסנת
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו היום (שלישי) בסניף קופת החולים 'לאומית' באשדוד בו נמשך מבצע חיסוני הקורונה.

בביקור השתתפו גם מנכ״ל משרד ראש הממשלה בפועל צחי ברוורמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת, ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, יו"ר לאומית יעקב (קוקי) אדרי ומנכ"ל לאומית חיים פרננדס.

במהלך הביקור העניקה קופת חולים לאומית לראש הממשלה את "אות החסידה" על תרומתו יוצאת הדופן למאבק מול נגיף הקורונה.

נתניהו אמר בביקור, "אנחנו נמצאים כרגע במירוץ אדיר בין שני אירועים: התפשטות המחלה והפצת החיסונים. אנחנו מקדימים את כל העולם בחיסונים עם מיליוני החיסונים שהבאנו".

"קופות החולים והמערך הרפואי שלנו עושים עבודה הרואית ואנחנו מקווים שגג עד מחרתיים נגיע ל-170 אלף חיסונים ליום; שיא עולמי. באותה עת, אנחנו נלחמים גם בהתפשטות המחלה שהגיעה לעשרת אלפים חולים מאומתים ביום. זה קצב מהיר מאוד", הוסיף.

לדבריו, "אנחנו יכולים לנצח, וכדי לנצח נצטרך לעשות שני דברים יחד: דבר ראשון, לבוא ולהתחסן. אני חושב שכאן אין צורך להכביר במילים, הציבור בישראל נרתם לעניין וחשוב שימשיך. התחלנו לחסן היום אזרחים מעל גיל 50 וגם המורים יחוסנו בקרוב מאוד. זה חשוב כי אנחנו רוצים שהם יהיו פנויים לחנך את ילדינו בתקווה שיראו את ילדינו במהרה בכיתות עצמן".

"הדבר השני שצריך לעשות הוא להקפיד על הכללים משני טעמים: אף אחד לא יודע מתי הוא מתחסן, זה ייקח זמן. בנוסף, אין ודאות לכך, ויש ספק רב שמי שיתחסן אינו נושא את המחלה בעצמו. הנגיף יכול לתקוף גם כשיש חיסון וכך אפשר להעביר את הנגיף למישהו אחר", הדגיש נתניהו.

"לכן אין תחליף למרחק, ידיים ומסיכה. צריך להבין שגם כשאנחנו מחסנים את אזרחי ישראל וגם שבמהלך חודש מארס אנחנו נשחרר את המשק והכלכלה לגמרי, ובאופן מדורג עוד קודם, אנחנו נצטרך להמשיך ולהקפיד על הכללים הללו. אני שמעתי שמדינות מרכזיות באירופה מדברות על סגר עד אפריל, לא כך אצלנו. אנחנו יכולים לגמור את זה במהירות רבה מאוד. אבל אפשר לעשות זאת רק אם נפעל יחד - להתחסן ולשמור", הוסיף.

"אני מפנה את הבקשה הזאת לכל אחד ואחת מאזרחי ישראל כי הנגיף לא מבדיל בינינו. בואו לא נבדיל אנחנו בינינו, כל אחד ואחד נושא את האחריות הזאת. כל ישראל ערבים זה לזה, אבל עדיין לא מתערבבים זה עם זה, בטח לא בלי מסיכה", חתם ראש הממשלה.