מות אהוביה סנדק: השוטרים דחו הצעה לסיוע רפואי

אוטובוס של חיילים שהציעו עזרה רפואית לנפגעים הגיע לזירת התאונה הקשה, אך בלשי ימ"ר ש"י סירבו לאפשר הגשת עזרה רפואית לנפגעים

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

מות אהוביה סנדק: השוטרים דחו הצעה לסיוע רפואי-ערוץ 7
אהוביה סנדק
צילום: באדיבות המשפחה

דקות ספורות לאחר תאונת הדרכים הקשה בה נהרג אהוביה סנדק ז"ל, במהלך מרדף משטרתי של בלשי ימ"ר ש"י אחרי הרכב בו נסע, עבר במקום אוטובוס של חיילים שהציעו עזרה לנפגעים, כך דווח הערב (שלישי) בחדשות 13.

על פי הדיווח, המתבסס על עדותו של אחד מנוסעי האוטובוס, בלשי הימ"ר שהיו במקום סירבו להצעת החיילים להגיש סיוע רפואי לחבריו של אהוביה, למרות שלחלק מהנוסעים הייתה הכשרה רפואית.

מהעדות עולה כי האוטובוס הגיע לזירה לפני כוחות ההצלה, בזמן ששניים מהנערים היו מוגדרים כפצועים באורח בינוני ועוד שניים במצב קל.

יתרה מזאת, בשלב זה עוד לא היה ידוע שבן ה-16 שוכב ללא רוח חיים מתחת לרכב. לאחר מספר דקות עזב האוטובוס את המקום, והמשיך לבסיס צבאי סמוך.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "חקירת האירוע כולו עברה לימ"ר תל אביב בכדי למנוע ניגוד עניינים, ובדיקת התנהלות השוטרים מתבצעת על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, הכול ביסודיות ובמקצועיות, בליווי ובהתאם להנחיית הגורמים המוסמכים. מכיוון שהאירוע מצוי בחקירה, מטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיו בשלב זה".