מתן כהנא: סמוטריץ' פירק את ימינה בגלל כיסאולוגיה

בפאנל שנערך בישיבת בני עקיבא אור עציון האשים ח"כ כהנא את סמוטריץ' בפיצול הרשימה, "חבל שזהו המצב, אבל לא אנחנו אשמים בו"

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

מתן כהנא: סמוטריץ' פירק את ימינה בגלל כיסאולוגיה-ערוץ 7
ח"כ מתן כהנא
צילום: חזקי ברוך

בישיבת בני עקיבא אור עציון נערך היום (שלישי) פאנל פוליטי בזום בהשתתפות למעלה מ-150 תלמידים מהישיבה.

אחד התלמידים שאל את ח"כ מתן כהנא למה ימינה מתפרקת והאם לא נלמדה הטעות ממערכת הבחירות הראשונה של 2019.

בתשובה טען כהנא כי האחריות על פירוק המפלגה היא רק על כתפיו של ח"כ בצלאל סמוטריץ. "סמוטריץ פירק את ימינה לא בגלל ענייני אידאולוגיה אלא בגלל כיסאולוגיה", אמר.

כהנא המשיך והדגיש שהוא לא מרוצה מהסיטואציה, "חבל שזהו המצב, אבל לא אנחנו אשמים בו, היה פה פיצול חמור בימין".

כהנא גם התייחס אל ישיבה אפשרית תחת בנימין נתניהו. "אנחנו לא פוסלים את ראש הממשלה בגלל המשפט, אלא בגלל הניהול הכושל של משבר הקורנה" הדגיש כהנא. חבר הכנסת אריאל קלנר מהליכוד שהשתתף בפאנל השיב לו "מכל העולם מתקשרים לנתניהו לשאול איך הוא מנהל את המשבר בצורה מוצלחת כל כך, אף אחד לא מתקשר למחבר הספר "איך מנצחים מגפה?".

מלבד חברי הכנסת כהנא וקלנר השתתפו בפאנל גם ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו), אוריאל בוסו (שס) ומשה טורפז "קינלי" (יש עתיד).

ראש ישיבת בני עקיבא אור עציון הרב ערן פרינס הודה למשתתפים ובירך את התלמידים, "הפאנל היום היה חשוב מאוד, חשוב לשמוע את הדעות השונות, בעיקר אלה שאנו לא מסכימים איתם. תודה לחברי הכנסת שהשקיעו מזמנם ומרצם למען העשרת התלמידים בנושאים האקטואליים".

אביחי בקרמן, יו"ר מועצת התלמידים בישיבה, אמר בתום הפאנל, "כראש מועצת תלמידים אני רוצה להודות לכם, חברי הכנסת שבאתם להשתתף בפאנל. לנו, התלמידים, חשוב לשמוע, ללמוד ולהבין את חילוקי הדעות ביניכם בסוגיות החשובות שעל סדר היום. חשוב לנו להבין את עומקם של הנושאים".

"בפרשת השבוע אנו קוראים שמשה רבינו היה כבד פה וכבד לשון. הפרשנים מבארים מדוע שלח ה' מנהיג כבד פה? הרי הרבה יותר מתאים לשמוע מנהיג כריזמטי ורהוט. ותשובתם של הפרשנים היא שאם ה היה שולח מנהיג כזה היו הדורות הבאים אומרים שעם ישראל הלך אחרי משה בגלל כושר המנהיגות הכריזמה ולא בגלל דברי אלוקים חיים שיצאו מפיו. הזמנו אתכם כדי להקשיב ולשמוע ערכים ואידאולוגיה של המפלגות. אחרי הפנאל נוכל יחד לצאת עם קריאה חיובית ומאחדת, שהרי אנחנו עם אחד, תורה אחת וארץ אחת", הוסיף.