354 יחידות דיור ביהודה ושומרון יאושרו סופית ביום ראשון

הערב פורסם סדר היום של ישיבת מועצת התכנון העליונה, וממנו עולה כי מספר יחידות הדיור שיקבלו אישור סופי נמוך מזה שעליו הוכרז

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

354 יחידות דיור ביהודה ושומרון יאושרו סופית ביום ראשון-ערוץ 7
המנהל האזרחי
ערוץ 7

סדר היום של ישיבת ועדת המשנה להתיישבות של מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי שתכונס ביום ראשון הקרוב פורסם הערב (שלישי).

מסדר היום עולה כי מספר יחידות הדיור שיקבלו בישיבה אישור סופי (מתן תוקף) נמוך משמעותית מזה שעליו הוכרז בתחילת השבוע ויעמוד על 354 (לעומת ה-500 שעליהן הוכרז).

התוכניות שצפויות לקבל אישור הן לבניית 100 יחידות דיור באיתמר, 152 יחידות דיור בשבי שומרון, 66 יחידות דיור בשכונת הותיקים באורנית ו-36 יחידות דיור בקרני שומרון.

מנגד, מספר יחידות הדיור הכלולות בתוכניות שיקודמו בישיבה (אישור להפקדה) אך לא יזכו לאישור סופי, הוגדל מעט ויעמוד על 415 (לעומת כ-350 עליהן הוכרז).

מדובר בתכנית לבניית 212 יחידות דיור בנופי נחמיה-רחלים, תוכנית לבניית 96 יחידות דיור בישוב יקיר, וכן התוכנית המדוברת לבניית 107 יחידות דיור בישוב טל מנשה בצפון השומרון בו התגוררה אסתר הורגן הי"ד שנרצחה לאחרונה בפיגוע אכזרי.

ממועצת יש"ע נמסר בתגובה לסדר היום, "קידום של פחות מ-800 יחידות דיור בלבד, בשעה שתושבי ההתיישבות הצעירה שובתים רעב מול משרד ראש הממשלה זהו לעג לרש. בימים שכאלה יש לאשר תכניות נרחבות של אלפי יחידות דיור בכל יהודה, שומרון ובקעת הירדן. מסתבר שאנחנו עומדים וצועקים לקיר - מכיוון שראש הממשלה ושר הביטחון לא שומעים את הצעקות של התושבים שלנו".