רומן זדורוב
רומן זדורוב צילום: צילום: Gili Yohanan, POOL | flash90

חוות דעת של מומחה רפואה משפטית קנדי בכיר, עליה דווח הערב (שלישי) בחדשות 12, מחזקת את טענות סנגורו של רומן זדורוב, עו"ג ירום הלוי, בבקשה שהגיש לעריכת משפט חוזר למרשו.

כזכור, רומן זדורוב הורשע בביצוע הרצח המזעזע של הנערה תאיר ראדה בבית הספר בקצרין, אך ההרשעה עוררה לאורך השנים שאלות רבות.

לאחרונה ניסה עורך דינו של זדורוב להתבסס על דברים שאמר מנהל המכון הלאומי לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, בהרצאת זום אקדמית, בנוגע לטביעת רגל שנמצאה בחדר השירותים בו בוצע הרצח, על מנת לבסס בקשה שהגיש לעריכת משפט חוזר לזדורוב.

עורך הדין הלוי דרש שהפרקליטות תאפשר לד"ר קוגל לתת עדות מקצועית בתיק זדורוב, אך הפרקליטות התנגדה למהלך בכל תוקף, עקב מעמדו של קוגל.

בעקבות המחלוקת הצדדים הגיעו לפשרה - ולפיה ד"ר קוגל יציע במקומו ארבעה מומחים בין-לאומיים לרפואה משפטית, ואחד מהם ייתן חוות דעתו במקומו.

לאחר שקוגל אכן הציע שמות של מומחים נבחר מומחה קנדי בעל שם אשר לאחרונה הגיש את חוות דעתו בנוגע לסוגייה שבמחלוקת, חוות דעת שכאמור תומכת בעמדת הסנגוריה.

"לדעתי הדם שנמצא על מכסה האסלה זלג בזמן הרצח או זמן קצר אחריו. לדעתי הדם לא היה יכול לזלוג לאחר 5 שעות אל המקום שהוא נראה בתמונות... נוכח סיבת המוות, אין זה סביר שדם כלשהו נשאר באזור הפצע 5 שעות לאחר המוות. אפילו אם נשאר דם כלשהו אז הוא היה בכמות מזערית (כלומר מספר טיפות של דם), אבל בשום אופן לא הכמות שהותירה את כתם הדם על מכסה האסלה. חתך בצוואר הוא סוג פציעה שונה מפציעת דקירה בחזה או בבטן", נכתב בה.

נציין כי את ההכרעה בבקשה לעריכת משפט חוזר צפוי לתת המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, בעוד כחודשיים לערך, אז הוא אמור לסיים את הקריירה השיפוטית שלו ולפרוש לגמלאות.