נגיף הקורונה הגיע לקבוצתו של אבדיה

התפרצות נגיף הקורונה ב-NBA פגע גם בקבוצת וושינגטון וויזארדס, קבוצתו של דני אבדיה הישראלי, כאשר שניים משחקניה נכנסו לבידוד

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשפ"א

נגיף הקורונה הגיע לקבוצתו של אבדיה-ערוץ 7
וושינגטון תיכנע לנגיף?
צילום: רויטרס

יום אחרי הניצחון הגדול והחשוב על פיניקס, וושינגטון וויזארדס, קבוצתו של דני אבדיה הישראלי שוב בצרות.

אחרי המכה הקשה בדמות סיום העונה של הסנטר המוביל והפותח שלהם תומאס בראיינט, הודיעה וושינגטון כי שניים משחקניה, רוי האצ'ימורה ומו וואגנר נכנסו לפרוטוקול הבטיחות והבריאות של הליגה ויבודדו מכל יתר השחקנים, זאת לאחר שנחשפו לחולה קורונה.

כתוצאה מחשיפת השניים לחולה מאומת, הודיעה וושינגטון על ביטול האימון שלה שתוכנן להיום והשניים ככל הנראה גם לא יוכלו לקחת חלק במשחק הקרוב מול יוטה שיתקיים מחר בלילה, בין רביעי לחמישי.

גם אם אכן השניים לא יוכלו לקחת חלק במשחק, יתקיים זה כרגיל כאשר התקנון מחייב המשך משחקים כרגיל כל עוד שתי הקבוצות מחזיקות במינימום של 8 שחקני סגל.

אם אכן השניים ייעדרו מהמשחק מול יוטה, יצטרפו אלה לראסל ווסטברוק הפצוע כמו גם כאמור לתומאס בראיינט שגמר את העונה.

ככל הנראה השניים נחשפו לחולה קורונה במהלך משחקיהם בימים האחרונים, כאשר בשמונת הימים האחרונים פגשו אלה את קווין דוראנט שנכנס לבידוד אחרי ששיחק נגד וושינגטון, לפילדלפיה היה מאומת חיובי יום אחרי המשחק נגדם, וגם סלטיקס ספגה מכה בשל הנגיף שגרם גם לחצי מהסגל של מיאמי להיות מושבת, יום לאחר המשחק נגד הוויזארדס.

כעת וושינגטון שמשחקת גם כך בסגל דליל ופתחה את העונה לא טוב והיא עם מאזן שלילי של שמונה הפסדים ורק שלושה ניצחונות, תצטרך להסתדר גם עם הנגיף המדבק.

בינתיים, בהנהלת הליגה הטובה בעולם עדיין מסרבים להקפיא את המשחקים ושם החליטו לאור המקרים הרבים להקשיח עוד את הנהלים.

על פי הנהלים החדשים, השחקנים לא יורשו לחבק או לגעת בשחקנים יריבים לפני או אחרי משחקים, וייעשה ניסיון להמעיט גם בנגיעות בין חברים לקבוצה במהלך משחקים. כמו כן, יאכפו ביתר רצינות את חובת עטיית המסיכות שהמאמנים מחויבים לענוד על הספסל, וכמוהם גם השחקנים שטרם נכנסו לפרקט, כאשר גם בחדרי ההלבשה יהיה על השחקנים ללבוש מסיכות.

בנוסף, השחקנים לא יורשו לעזוב את ביתם שלא לאימונים או משחקים או את בית המלון במשחקי חוץ, שלא במסגרת מאורגנת או עבור מקרי חירום. ממש בדומה לנהלים של הספורט בישראל. האם זה יעזור מול הנגיף?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il