דיווח: לפחות 40 הרוגים בתקיפה ישראלית בסוריה

הושמדו חימושים מדויקים ואמצעי תחמושת מתקדמים. הותקפו גם אמצעים של המיליציות האיראניות בעיראק סמוך לאבו כאמל.

תגיות: סוריה אירן
ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א | עודכן: 16:32

דיווח: לפחות 40 הרוגים בתקיפה ישראלית בסוריה-ערוץ 7
תקיפה בסוריה
צילום: רויטרס

כלי תקשורת בסוריה דיווחו הלילה (רביעי) על תקיפה אווירית ישראלית במחוז דיר א-זור והעיר אל-בוכמאל, סמוך לגבול עם עיראק.

הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח על פיצוצים שנשמעו בגבול סוריה-עיראק כתוצאה מתקיפות אוויריות בשטח סוריה.

התקיפה המיוחסת לישראל היתה אחת המשמעותיות בתקופה האחרונה, והותקפו בה 10 יעדים ושמונה-עשר מטרות, הכוללים חימושים מדויקים ואמצעי תחמושת מתקדמים.

מקור מערבי רם דרג אמר כי היעדים שהותקפו כללו בניינים רבי קומות במרחב העיר דיר אל עזור ובתוכם 8 יעדי משנה. מעבר ליעדים אלו הותקפו גם אמצעים של המיליציות האיראניות בעיראק סמוך לאבו כאמל.

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי לפחות 40 בני אדם נהרגו בתקיפות המיוחסות לישראל. בתקיפה נוספת באזור מעבר הגבול אל-קאים בגבול סוריה-עיראק נהרגו תשעה סורים ולפחות 30 איראנים.

לפני שבוע דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, "סאנא", כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו בדרום דמשק נגד ''מטרה עוינת'', והדי פיצוצים נשמעו באזור.

לפי דיווחים נוספים היו תקיפות גם נגד יעדים בגולן הסורי. המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם שיושב בבריטניה, דיווח כי "ישראל תקפה מהאוויר באמצעות כמה מטחי טילים מאזור רמת הגולן לעבר מטרות באזור הדרום. מערכות ההגנה האוויריות יירטו בהצלחה את רוב הטילים".

לפני שבועיים דיווחו בסוריה כי אדם אחד נהרג ו-3 נוספים נפצעו בתקיפה ישראלית בפרברי דמשק.