ח"כ בצלאל סמוטריץ': "לצערי בנט כבר לא מחויב לממשלת ימין"

בצלאל סמוטריץ' מספיד את השותפות עם ימינה ורואה עצמו כשריד הציונות הדתית. "מי שעשוי לחבור ללפיד - ייכנע להקפאת יישובים".

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "לצערי בנט כבר לא מחויב לממשלת ימין"-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
Photo by Yonatan Sindel/Flash90     

בצלאל סמוטריץ' רואה בעצמו השארית האחרונה של הימין הישראלי הנחוש.

בראיון לעיתון 'ישראל היום' שיתפרסם ביום שישי, הוא יושב בלב כבד ומספיד את מערכת היחסים הפוליטית שלו עם נפתלי בנט, ששלב נוסף שלה הגיע לקיצו.

"ניסיתי להוציא ממנו התחייבות שהוא יחתור לממשלת ימין לאחר הבחירות. ישבנו בארבע עיניים, אמרתי לו תגיד לי שלשם חותרים, שזה לא רק לטפל בכלכלה ובפרנסה, אבל אפילו לי לא ניתנה התחייבות כזאת. הוא רצה גמישות מקסימלית ביום שאחרי, אמר לי 'מקסימום נתפצל אחר כך'. אני לא יכול להתחייב לציונות הדתית על דברים שספק אם יקרו", הוא אומר.

לדעתו, "מה שבנט אומר הפעם, זה בדיוק מה שבנט מתכוון לעשות. הוא כנראה באמת חושב שצריך לאפסן את כל הערכים והאידיאולוגיה של הציונות הדתית לארבע שנים, ולא חשוב שניכנע ללחץ של ביידן ושתהיה הקפאת יישובים, שבג"ץ יפסול חוקים ולא תהיה הסדרה של ההתיישבות הצעירה ולא פסקת הגבלה. מי שלא פוסל ממשלה עם לפיד וחולדאי וגנץ, לא יקדם את ערכי הציונות הדתית".

יש לו ביקורת גם על הפרסומים לפיהם נפתלי בנט ביקש לצרף לרשימה את שמואל אבואב. "למשל, שמואל אבואב, שבמקור הוא מהשמאל ולהערכתי הוא כבר לא יביא עכשיו - הרי כשאנחנו נביא את חוק ההסדרה, הוא יתנגד. כשאתה שם דמויות כאלה ברשימה, סימן שזה כבר לא קמפיין. אתה באמת שם בצד את הדברים האחרים. וכשאתה מנהל משא ומתן עם גנץ על ריצה משותפת זה אומר שאתה באמת שם הכל בצד לא כסיסמה. אני לא מוכן לזה".

לשאלה אם יכול להיות שבסוף שתי המפלגות ירוצו יחד עונה סמוטריץ', "אם נפתלי יחזור הביתה לדרך, לערכים, לשותפות, ויבין שהשליחות שלנו בצד הכלכלה והפרנסה זה לשאת את ערכי הימין והציונות הדתית - אז אני פתוח. אבל צריך להבין שהוא זה שיצא בטריקת דלת מהמקום שבו היינו יחד, מהבית של הציונות הדתית. הוא יצא מהבית להרפתקה של הימין החדש, התרסק, קיבלנו אותו חזרה, ועכשיו הוא שוב יצא להרפתקה שמחפשת מצביעים על העצים. אני נשארתי באותו מקום, הוא עשה את המוב".