ח"כ איילת שקד: "סמוטריץ' אחראי לפיצול מסוכן"

יו"ר סיעת ימינה מבהירה: "אנחנו מפלגת ימין, אבל זו השעה לעסוק בפתרון המשבר". היא גם מסתייגת מאפשרות חיבור לתקווה חדשה.

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

ח"כ איילת שקד: "סמוטריץ' אחראי לפיצול מסוכן"-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ איילת שקד מתייחסת הבוקר (רביעי) בראיון לעיתון 'ישראל היום' לפיצול בין מפלגתה ימינה ובין ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

"בצלאל החליט ללכת על פיצול. הפיצול הוא מסוכן וזו הרפתקה ללא סיבה ותכלית. הפיצול כתוב על שמו, ועצוב לי מאוד שזה קרה", אומרת שקד.

היא דוחה את טענותיו של סמוטריץ' שהמפלגה איבדה את דרכה. "אנו מפלגת ימין. אנחנו לא מתיימרים להיות מה שאנחנו לא אבל בשעת משבר כזו משמעותית צריך קודם כל לטפל במשבר שבו אנשים חולים, מתים ומאבדים את הפרנסה שלהם", מסבירה שקד.

לדבריה, למרות הצלחת מבצע החיסונים אי אפשר לשכוח כשלים של ראש הממשלה שהיו במהלך משבר הקורונה. "מדינת ישראל זו מדינת אי. יש דוגמאות למדינות כמו אוסטרליה, קפריסין ודרום קוריאה שהצליחו יותר מאיתנו. ממשלת נתניהו-גנץ עשתה שיקולים פוליטיים. לא אכפו את הסגרים בערים האדומות בגלל צרכים פוליטיים ולא חייבו בדיקות בנתב"ג. למרות שמבצע החיסונים של נתניהו הוא הצלחה אדירה, אי אפשר לשכוח את נושא תקציב המדינה והעובדה שהוא לא הצליח להרכיב ממשלה כבר שלוש פעמים. צריך מנהיג חדש לימין. בנט הוא הפוליטיקאי היחיד עם ניסיון במגרש הפרטי כיזם וכמנכ"ל, והאדם המתאים להוציא את ישראל מהבוץ שהיא נמצאת בו".

שקד מסתייגת מחיבור אפשרי למפלגת תקווה חדשה. "סער וחבריו לקחו חלק בממשלה שכשלה בניהול הקורונה משום שהיו עסוקים בפוליטיקה קטנה וספינים. אנו לא שייכים לגוש 'רק לא ביבי', והשלם יהיה קטן בעניין זה מסך חלקיו, לכן אני לא רואה חיבור כזה קורה".