כרטיס אשראי
כרטיס אשראי צילום: ISTOCK

בית משפט השלום בירושלים, בראשות השופטת ג'ויה סקפה שפירא, גזר עונש מאסר ופיצוי כספי על עובדת סיעודית שהורשעה בעבירות גניבה, ניסיון גניבה ושהייה בלתי חוקית.

הנאשמת הורשעה על פי הודאתה בכך שבעת שעבדה בסיעוד עבור בני זוג ניצולי שואה, היא נטלה את כרטיס החיוב מתוך ארנקו של הקשיש ומשכה כספים בכספומט מחשבון הבנק שלו מספר רב של פעמים.

בסך הכל משכה הנאשמת 114,100 ₪ וניסתה למשוך, ללא הצלחה סכום נוסף של 63,100 ₪. חלק מהכסף שגנבה הנאשמת היא העבירה למשפחתה במולדובה.

השופטת קבעה בגזר הדין כי "חומרה מיוחדת נובעת מן העובדה כי קורבנותיה של הנאשמת הם זוג קשישים, בני 87 ו 90 , שהנאשמת היתה אמורה לטפל בהם ולסעוד אותם, ותחת זאת פגעה בהם. פערי הכוחות בין המתלוננת, שהיא אישה צעירה וחזקה, לבין נפגעי העבירה שהם קשישים שנזקקו לטיפול סיעודי מידיה ובמידה רבה היו תלויים בה, הם משמעותיים ומקשים על חשיפת העבירות. הנאשמת ניצלה פערים אלה ניצול מרושע, כשחזרה שוב ושוב על מעשי הגניבה".

עו"ד ברכה בן אדרת-זרחיה מפרקליטות מחוז ירושלים ציינה כי החומרה היתרה במקרה זה נובעת מהפרת האמון בעובדת שטיפלה בקשישים וסעדה אותם, וכי יש לקוות שגזר הדין יעביר מסר באשר למחויבות להגן על הקשישים שהם פעמים רבות חלשים, חסרי אונים וזקוקים להגנה מיוחדת, ולמאבק הנחוש בתופעה של פגיעה בקשישים תוך ניצול חולשתם והיותם לעיתים "טרף קל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו