אריק אשרמן מציע הידברות עם הנהגת ההתיישבות

פעיל השמאל אריק אשרמן מציע הידברות עם האלמונים שניסו לפגוע בו. "הדרך לנהל את הוויכוחים זה לא דרך ניסיון לרצוח אחד את השני".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

אריק אשרמן מציע הידברות עם הנהגת ההתיישבות-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

אלמונים שחררו אתמול (שלישי) את הברגים בגלגלי מכוניתו של אריק אשרמן מארגון ''תורת צדק''.

"התרחקנו מהרכב שלי וכנראה שמישהו שחרר את האומים בשני צמיגים שלי", הוא משחזר בשיחה עם ערוץ 7. "התחלנו לנסוע, הרגשנו ושמענו רעשים של משהו לא בסדר. עצרנו כמה פעמים ולא ראינו מה הבעיה".

לדבריו, "באיזה שהוא שלב שני צמיגים כמעט נפלו, כל האומים השתחררו. פשוט מזל שזה לא קרה בזמן שנסעתי במהירות יותר גבוהה, כי זה היה יכול להסתיים באסון. ברוך ה' הבחנו בזה באופן שלא קרה אסון. היינו צריכים לבזבז הרבה שעות ולא מעט כסף כדי לתקן את הגלגלים כדי לנסוע".

אשרמן מתכוון להגיש תלונה במשטרה. "אני אעשה את זה" אמר. "אם כי, מהנסיון שלי ב-25 שנה האחרונות, אני יודע שבלי תמונות, אלא אם כן יש טביעות אצבע, יהיה קשה מאוד לשים יד על אלה שעשו את זה. נכון שאחרי שאדם רעול פנים תקף אותי ב-2015 כן הצליחו לשים יד על האדם, אבל היה סרטון ועוד ראיות".

הוא מציע הידברות. "אני פונה בראש ובראשונה לאלה שעשו את זה, ולאלה ששמחו וקיללו והגיעו וירקו עלי בזמן שחיכיתי לטיפול, תזהרו על נפשותיכם. האם זו הדרך לנהל את הוויכוחים שיש ביננו, ואין להתעלם שיש ביננו וויכוחים קשים, האם זה מה שאנחנו רוצים?"

"אני מוכן להגיע לכל מקום, לדבר וללמוד תורה עם אלה שחושבים אחרת ממני", ציין. "אני מוכן להציע לכל אחד מה המקורות שמובילים אותי להבין שגזל הגוי זה גם גזל, גם בארץ ישראל. שמה שהם עושים זה עבירה וחילול ה'. אבל הדרך לנהל את הוויכוחים האלה זה לא דרך ניסיון לרצוח אחד את השני. לא זו הדרך".