מחאת ההתיישבות הצעירה: ראש מועצת שומרון יוסי דגן פתח בשביתת רעב

יוסי דגן הצטרף לשובתי הרעב באוהל ההתיישבות הצעירה ודורש מנתניהו לחבר 25,000 בני אדם למים וחשמל. "ילדים בחורף נמנעים מחימום''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

מחאת ההתיישבות הצעירה: ראש מועצת שומרון יוסי דגן פתח בשביתת רעב-ערוץ 7
דגן ושובתי הרעב
צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן החל לשבות רעב הבוקר (רביעי) במסגרת מחאת ההתיישבות הצעירה הדורשת מראש הממשלה בנימין נתניהו להסדיר את היישובים הצעירים ביהודה ושומרון.

דגן קורא לנתניהו לאפשר חיבור מים וחשמל ל-46 הישובים הצעירים ביו"ש בהם מתגוררים למעלה מ- 25,000 בני אדם.

"הלב נשבר לראות ילד שצריך להימנע מחימום בחורף כדי לא להפיל את החשמל בבית או אמא שנמנעת מלחמם בקבוק לתינוק שלה מפני שילד אחר שלה זקוק לבגדים יבשים, אי אפשר להישאר אדיש אל מול העוול הזה", אמר דגן.

''18,000 ילדים ברגע זה נמצאים בסגר כמו כל עם ישראל אולם להם אין אינטרנט סדיר, ולא תנאי מחייה בסיסיים. לכן בחרתי לפתוח בשביתת רעב ובכך להצטרף לשובתי הרעב במאהל. חלקם שובתים רעב מזה שבועיים. אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו, אני דורש ממנו: אשר עכשיו את הסדרת ההתיישבות הצעירה ואספקת תנאי חיים בסיסיים לאנשים הללו. לאף אחד לא מגיע לחיות כך בטח לא לחלוצים שבונים את הארץ שהלכו בשליחות המדינה לבנות עשרות ישובים".

אליהו עטיה, מנהל פורום ההתיישבות הצעירה השובת רעב כבר שבועיים, אמר כי "יוסי דגן הוא מגדולי הלוחמים למען ההתיישבות, שמחים וגאים בהצטרפות שלו לשביתת הרעב שלנו, דורשים מראש הממשלה להביא ביום ראשון לכל המאוחר את החלטת הממשלה להסדרת ההתיישבות הצעירה, החרפה של מתיישבים נטולי זכויות בסיסיות צריך להסיר".

אורי ברטפלד, שובת רעב מהישוב עשהאל בהר חברון אמר: "אנחנו מקבלים היום חיזוק נוסף מיוסי דגן ראש מועצת השומרון שמצטרף אלינו לשביתת הרעב, זה מזעזע שבימים כאלו שיש כל כך הרבה קרבות וחזיתות להלחם בהן, ראש מועצה צריך לעזוב את הלשכה שלו ולעלות איתנו לירושלים ולשבות איתנו רעב רק בכדי לקבל זכויות בסיסיות".

מאות בני אדם השתתפו אתמול בהפגנת ההתיישבות הצעירה בירושלים, ודרשו מנתניהו להסדיר את היישובים ביהודה ושומרון.

איילת השחר בת ה-12, תושבת הישוב עשהאל שבהר חברון, נאמה בהפגנה ואמרה ''אנחנו רוצים להמשיך לגדול. לבנות כאן את הבית שלנו. אבל אנחנו רוצים לחיות חיים נורמליים יותר. כמו של חברות שלי מיישובים אחרים: לשחק ברחוב עם מדרכות, שיש בו הבדל ברור איפה נוסעות מכוניות ואיפה צועדים ילדים, שנוכל לבנות בית רחב שיתאים לכל המשפחה, שאוכל להיכנס למקלחת בלי לפחד שיכבה לי האור באמצע או שפתאום יגמרו לי המים, שלא נפחד בבית שלנו כי אין גדר ביטחון''.

''אני חושבת שכבר התרגלנו להפסקות חשמל ומים. הן כבר הפכו להיות חלק מהחיים שלנו. אבל אני יודעת שאפשר אחרת! אני מבינה, שנוכל לחיות אחרת, עם מים, חשמל, מדרכות ובטחון רק כשתהיה הסדרה. רק כשראש הממשלה ושר הבטחון יחתמו על האישור האחרון בדרך לחיים הנורמליים שלנו''.

''כבוד ראש הממשלה, וכבוד שר הביטחון, אני כבר לא יכולה לחכות יותר להסדרה. רוצה לגדול כמו ילדה בכל מקום אחר! תגידו לי בבקשה, למה אתם מחכים?!'', הוסיפה.