הרכש הגדול של העונה?

בצל סערת הרימון שהונח בפתח בית הוריו והאיומים שהופנו כלפיו, חתם עומר אצילי במכבי חיפה לשלוש שנים וחצי. זה יגמר באליפות?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

הרכש הגדול של העונה?   -ערוץ 7
אצילי. מתחיל מחדש
צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

למרות הכל, עומר אצילי במכבי חיפה. לאחר סאגה ארוכה שהגיעה אמש לשיאה עם הנחת רימון הלם בפתח בית הוריו, חתם היום (רביעי) עומר אצילי בשורות מכבי חיפה לשלוש וחצי השנים הקרובות.

הקשר הנהדר בן ה-27 שזכה באליפות עם מכבי ת"א, שוחרר ממנה בשלהי העונה שעברה כאשר הוגש נגדו ונגד חברו לקבוצה דור מיכה תלונה בחשד לניצול מיני. לאחר חקירה ארוכה הוחלט לזכות את השניים מחוסר אשמה, אך הכתם נדבק בשניים ובמכבי ת"א לא חזרו בהם מההחלטה לשחררם.

השניים חתמו בשתי קבוצות שונות בקפריסין השכנה, אך בעוד מיכה הצליח להשפיע ולתרום לקבוצתו הקפריסאית, אצילי איכזב והדרך חזרה לליגת העל הישראלית הייתה רק עניין של זמן.

חזרתו של אצילי לליגה הישראלית לוותה בשבועות האחרונים באיומים רבים כלפיו זכר לאותה פרשה בה נחשד, כאשר אוהדים רבים ועמותות נשים הפגינו נגד החתמתו במכבי חיפה ובשבוע האחרון קיבל זה הודעות מאיימות למכשיר הטלפון שלו וכתובות גרפיטי רוססו על קירות ביתו של סוכנו. כאמור, השיא הגיע אמש כאשר רימון הלם הונח בפתח בית הוריו בכדי להזהיר את בנם מלחתום במכבי חיפה.

כל אלה לא עזרו כאשר היום חתם אצילי על חוזה בחיפה לשלוש וחצי השנים הקרובות.

נשיא המועדון, יענק'לה שחר, הסביר את מה שעמד מאחורי ההחתמה של אצילי ואמר: "לאחר לבטים ארוכים ובדיקת הנושא לעומקו ובפרספקטיבה של הזמן, קבלתי החלטה מושכלת לקלוט את השחקן עומר אצילי במכבי חיפה. במשך תקופה זו הנושא עלה שוב ושוב בתקשורת. גם אלי היו פניות נגד ובעד. ה'בעד' עלה משמעותית על ה'נגד'.

שחר המשיך ואמר כי "השיקול העיקרי נגד היה המעשה הבלתי מוסרי. לעומתו, פסיקת החוקרים שאין עבירה פלילית. אין למנוע מאדם לעסוק במקצועו ולפרנס את משפחתו. לכל אחד מגיעה הזדמנות שניה.
האמרה "האדם לפני השחקן" היא הקו המנחה את כל בעלי התפקידים במועדון שלנו, לנהוג ולחנך על פיה. זו דרך חינוכית שזכתה לאורך השנים בהישגים לא מבוטלים, הן בתרומה למען הקהילה והן בהצלת לא מעט חניכים מלהידרדר. אחת המעלות של האדם היא גם היכולת לסלוח".

"עומר אצילי מודע לנזק ולסבל שגרמה המעידה החד פעמית שלו. במסגרת המועדון שלנו ייקח עומר חלק בפעילות למען הקהילה ויעזור לנו להמשיך ולהצליח על המגרש", אמר שחר.

אצילי עצמו הודה לחיפה על האמון ואמר לאתר הרשמי לאחר החתימה: "אני מאד שמח ונרגש להגיע למכבי חיפה, מחכה כבר לרגע לעלות הדשא ולתת את כל כולי. אני מגיע למועדון ענק עם קהל מחבק שמעניק לי אהבה גדולה מהרגע הראשון. זה מרגש ולא מובן מאליו מבחינתי".

אצילי שבעונה שעברה אחרי ניצחון על מכבי חיפה כינה אותה ואת אוהדיה בשם "חיזבאללה", זכר לצבע המדים של הירוקים מהכרמל, אמר: "אני מבין שיש מי שנפגע מהקריאות שנה שעברה, זה היה ברגע של אמוציות וללא כוונה לפגוע באף אחד ואני מתנצל על כך. מרגע זה כל כולי מתרכז בכדורגל ובמחויבות לקהל ולמועדון שלי".

מכבי חיפה זו הקבוצה השישית בקריירת המשחק של אצילי, כאשר זה שיחק בהפועל ראשון לציון, בית"ר ירושלים, גרנדה הספרדית, מכבי תל אביב ואפואל ניקוסיה הקפריסאית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il