ספרד: גנרל חורף אוכף את ההגבלות

שלג כבד מאוד פקד את מדריד, בעוצמה שלא נראה כמותה בספרד כבר 50 שנה.

מיכל לוי , כ"ט בטבת תשפ"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Police Spokesperson

בזמן שבמדינות רבות בעולם מנסות הממשלות לאכוף את הסגרים וההגבלות באמצעים שונים, בספרד 'נרתם' מזג האוויר לטובת המאבק בנגיף הקורונה והניס את התושבים לבתיהם.

בסוף השבוע פקד את מדריד הבירה שלג כבד מאוד שלא נראה כמותו במדינה כבר 50 שנה. השלג כשלעצמו דווקא עודד את התושבים לצאת, ורחובות הבירה מלאות בילדים צעירים ומבוגרים צעירים לא פחות, שנהנו לבנות בובות שלג ולהטיח כדורי שלג זה בזה.

בלילה הקודם, כשחלקים גדולים מהמדינה היו מכוסים בשלג, הגיע גל קור חריג מאוד שלא נראה בספרד מזה כעשרים שנה. השלג קפא והפך לקרח, וגם באזורים הלא מושלגים כוסו הכבישים והמדרכות בשכבה דקיקה של קרח, שהפכה אותם למחליקים במיוחד.

בעקבות כך קראו הרשויות לאזרחים שלא לצאת מבתיהם, מחשש פן יפלו וישברו ידיים ורגליים. לפי הדיווחים, בחדרי המיון יש עומס בגלל ריבוי מקרים של נפילות או תאונות דרכים כתוצאה מהחלקה, ורבים מהתושבים אכן מצייתים הפעם להנחיה ונזהרים שלא לצאת מהבתים.

במקביל שיגר צבא ספרד חיילים רבים למשימות של פינוי עצים שקרסו, סיוע בתיקון תשתיות חשמל שנפגעו, פינוי כבישים משלג ומקרח, ונסיון להחזיר את החיים לתקנם ולמסלולם, במהירות האפשרית.