ריקודים במלונית הקורונה ישעיה ה

מאות בחורי ישיבות, דתיים וחרדים, מצאו את עצמם שוהים יחד במלוניות הקורונה.

אליה מדמון, תלמיד ישיבת מרכז הרב שמשתחרר היום (רביעי) ממלונית הקורונה 'דן פנורמה', תיאר בשיחה עם ערוץ 7 את אווירת האחדות יוצאת הדופן שהייתה במלונית בימים האחרונים.

"יש פה הרבה מאוד בחורים מכל מיני ישיבות", אמר מדמון. "יש פה בחורים מישיבת מיר, ישיבת חברון, מרכז הרב, ישיבת ניר וכל מיני אנשים. הרבה אנשים נחמדים וכיף לפגוש אותם ולהכיר מקרוב את האנשים שרק שומעים עליהם בחדשות".

ב'דן פנורמה' שהו כ-150 תלמידים מישיבת חברון וכ-70 תלמידים מישיבת מרכז הרב. תלמידים נוספים שהו במלוניות קורונה אחרות.

הבחורים במלונית הקורונה מתארים, כאמור, אחדות יוצאת דופן. "זה מאוד מחמם את הלב", אמר. "אני חושב שבדרך כלל לא רואים את זה כי אנשים לא נמצאים ביחד. כששמים אותנו ביחד באותו מקום, מגלים שבאמת רב המשותף על השונה, באמת אפשר להגיע לשיתופי פעולה מטורפים ולהגיע לעוצמות מטורפות".

"אתמול באמצע הריקודים עשו עצירה וישבו כולם ועשו איזה שיח", סיפר. "כל אחד אמר את הדברים הטובים שהוא חווה, ואנשים באמת באו ושיתפו ברמקול עם כולם דברים שהם למדו אחד על השני, דברים שהם לא ידעו והם קיבלו פה במלונית, דווקא מתוך המפגש המיוחד והכפוי לכאורה הזה. יצאנו מפה עם הרבה מאוד תובנות, שמחה ואחדות. דיבוק חברים כזה וקירוב לבבות גדול".

השוני הקיים בין המגזרים הוביל גם לפולמוסים. עם זאת, "גם כשהתווכחו זה היה לעניין", ציין. "כמעט ולא היו וויכוחים של זעם. יותר וויכוחים של בירור ואידאולוגיה. באמת הייתה פה תרבות של דיבור ושיח מאוד מכבד ונותן מקום לכל אחד. אנשים באו לשמוע ולא לתקוף. זה היה מאוד יפה".

בחורי הישיבות מתכוננים לשמור על קשר אחד עם השני גם לאחר שיחזרו לישיבותיהם. "רצים פה מספרי טלפונים בין חברים והזמנות לביקורים", אמר. "חבר'ה מישיבת חברון אמרו לנו תבואו. יש פה גם חבר'ה מחסידות גור שאמרו אנחנו רוצים לבוא אליכם לבקר. באמת יש רצון לשמור על קשר ולפתח את ההיכרות הזאת".

"כולנו אותם אנשים, רק עם אולי צבע כיפה אחר וסגנון שונה", סיכם מדמון. "לכולנו יש את אותן מטרות, כולנו רוצים לעבוד את הקב"ה בשמחה וכולנו יודעים לכבד ולהקשיב אחד לשני".

אתמול, בערב האחרון של הבחורים במלונית הקורונה, הם רקדו ושרו שירי נשמה עד השעות הקטנות של הלילה, מתוך אחדות ודיבוק חברים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו