שרן השכל
שרן השכל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חברת הכנסת לשעבר שרן השכל, מועמדת ''תקווה חדשה'' לכנסת, משוכנעת שרק גדעון סער יצליח להרכיב ממשלת ימין יציבה לאחר הבחירות לכנסת ה-24.

בראיון לרדיו לעומר בן רובי בכאן מורשת אמרה השכל כי "נתניהו ניסה שלוש פעמים לנצח בחירות ונכשל. הוא הפסיד את הבחירות. הצורה בה הקים את הבלוק החוסם לא הביאה לליכוד שלטון, להיפך - הוא הפסיד את השלטון.

"אם אנחנו רוצים שלטון יציב, ממשלת ימין, עם המון ניסיון בצמתי קבלת ההחלטות המשמעותיות שהיו בעבר, גדעון סער היחיד שיכול לייצר אלטרנטיבה לשלטון הכושל וחסר יציבות שהיה בשנה האחרונה. הוא היחיד שמסוגל להוביל את מחנה הימין. הוא היחיד שמסוגל להוביל קואליציה".

לדברי השכל, טענות "תקווה חדשה" מקבלות הד גם בתוך מפלגתה לשעבר. "את הדברים שאנחנו אומרים, אנשי הליכוד, פעילים וראשי סניפים אומרים בחדרי חדרים. הם פוחדים לצאת ולומר את זה בצורה ברורה. אני מקבלת המון טלפונים שמחזקים אותי על הבחירה שלי, הבחירה שלנו. חלקם אומרים גם שיצביעו לנו. יש עוד פעילים וראשי רשויות שצפויים להכריז על מעבר השבוע".

בנוגע למפלגות החרדיות, אמרה השכל כי "החרדים לא שללו את סער כראש הממשלה. בסופו של דבר, כשהוא ינצח את הבחירות האלו, הוא היחיד שמסוגל להרכיב קואליציה. נתניהו הרי ניסה להקים קואליציה שלוש פעמים. למה שזה יהיה שונה בפעם הרביעית? הוא הפסיד את הבחירות האלו ויפסיד גם את הבחירות הבאות. גם הם מבינים שהיחיד שמסוגל להקים קואליציה יציבה, שתקדם מדינה יהודית עם ערכים יהודים וציוניים וגם שומרת על הדמוקרטיה - יש רק אחד שמסוגל לעשות את זה. לא סתם הם לא תוקפים אותו.

"אם החליטו לשים את כל יהבם על נתניהו, למרות שהפסיד ונכשל בבניית קואליציה שלוש פעמים, ואם יבחרו לשבת באופוזיציה - זו בחירה שלהם, אבל קשה לי להאמין".

לדברי השכל, "מי שמעוניין ביציבות, ביציאה מהמשבר הכלכלי, ברפורמה במערכת המשפט, בהפסקת הפשיעה בחברה הערבית וברפורמות שאנחנו מציעים, מי שמעוניין בראש ממשלה שהוא ביצועיסט שיעמוד מאחורי המילה שלו, שיצביע לנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו