חגית משה: לא אוותר על המקום הראשון

חגית משה המתמודדת לראשות הבית היהודי מסמנת יעדים: לא נסתפק במקום השביעי בימינה, אם נרוץ רק עם האיחוד הלאומי אז אנחנו נוביל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

חגית משה: לא אוותר על המקום הראשון-ערוץ 7
חגית משה
צילום: חזקי ברוך

סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה שמתמודדת לראשות הבית היהודי, מתכוונת לאחד את המפלגות מימין לליכוד אם תצליח לזכות במקום הראשות בפריימריז שיתקיימו ביום שלישי הבא.

בשיחה עם פעילים מרכזיים בבית היהודי אמרה משה: "קודם כל אני, בשונה מניר אורבך, לא סגורה עם אף אחד. יש לי יחסים מצוינים עם איילת ונפתלי ואני הייתי זו שעשתה להם את שיחת הטלפון הראשונה אחרי שלא עברו את אחוז החסימה ופעלתי להשיב אותם לחיבור איתנו. ככה שעם נפתלי אני יודעת לדבר. אבל אנחנו לא בכיס שלו".

משה סיפרה כי גם עם בצלאל סמוטריץ' יש לה יחסי עבודה תקינים ולדבריה הוא מכיר את מספר הטלפון שלה היטב. "מה שבטוח הוא שאני לא אסתפק במקום שביעי ברשימה המאוחדת. אם הולכים לאיחוד משותף של כולם אנחנו חייבים להיות במקומות הראשונים וכמובן שנדאג לעגן את המקום שלנו באיחוד כזה. אנחנו מביאים את השטח ואת התמיכה הרבנית וזה הנכסים המשמעותיים ביותר.

"אם בנט לא ירצה לתת לנו את המקום המגיע לנו וינסה לדחוק אותנו לפינה, כמו שניר מדבר כעת על מקום שביעי, נלך לאיחוד עם האיחוד הלאומי אבל רק בתנאי שאנחנו נוביל את הרשימה".

חגית משה אף רמזה שרשימה משותפת לא תקבל את תמיכת הרב דרוקמן אם היא כיו"ר הבית היהודי לא תעמוד בראש המפלגה. "בסופו של דבר אנחנו מביאים את התמיכה הרבנית הכי משמעותית", אמרה משה וכיוונה בדבריה לרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית. "לכן אני מתכוונת לדרוש את המקום הראשון באיחוד כזה".

משתתפים בשיחה אף סיפרו כי משה שיגרה עקיצה לכיוון סמוטריץ' ואמרה "אני מאד מעריכה את בצלאל, אבל עם כל הכבוד הציונות הדתית לא נגמרת בקדומים ובית אל. יש גם מצביעים שגרים באזור חיוג 03".