טראמפ
טראמפ Official White House Photo by Shealah Craighead

נסיונות ההשתקה נמשכים: אחרי שהרשת החברתית טוויטר עוררה סערה כאשר החליטה לחסום לצמיתות את חשבונו של הנשיא טראמפ, הודיעה גם יוטיוב על חסימת הערוץ של הנשיא למשך שבוע.

על פי הודעת ראשי יוטיוב, הנשיא לא יוכל להעלות סרטונים חדשים או לדבר בשידור חי למנויים על הערוץ שלו "לאחר שתכנים קודמים הפרו את המדיניות נגד הסתה" ובעקבות חשש מהסתה לאלימות, לדברי החברה.

בהודעת דובר יוטיוב נמסר כי "לאחר בדיקה מדוקדקת ולאחר החששות מהפוטנציאל המתמשך לאלימות, הסרנו תוכן חדש שהועלה לערוץ דונלד טראמפ ביוטיוב וביצענו חסימה בגין הפרת המדיניות שלנו בנושא הסתה לאלימות. כתוצאה מכך, בהתאם למדיניות החסימה ארוכת השנים שלנו, הערוץ מנוע כעת מהעלאת סרטוני וידאו חדשים או שידור חי למשך שבעה ימים שייתכן ויתארכו לאחר מכן".

מדובר בצעד דומה לזה שנקטה טוויטר, שחסמה תחילה את חשבונות של טראמפ למשך שבעה ימים אך מאוחר יותר הודיעה על השבתת חשבונו לצמיתות.

בנוסף הודיעה יוטיוב כי השביתה את האפשרות להגיב תחת התוכן אותו מעלה טראמפ לערוץ שלו, מחשש לתגובות שיסיתו לאלימות לקראת השבעתו של ג'ו ביידן כנשיא ארה"ב בעוד כשבוע.

דובר החברה סירב לומר איזה סרטונים הסירה יוטיוב מהערוץ של טראמפ בימים האחרונים בעקבות החשש כי הם יעודדו אלימות, לטענתם. לערוץ של דונלד טראמפ ביוטיוב יש 2.8 מיליון עוקבים ברחבי העולם.