בית המשפט התיר לפנות את המאהלים מבלפור

למעט המאהל של אמיר השכל. התושבים דורשים מעיריית ירושלים לפנות עוד היום את כלל המאהלים של מפגיני השמאל מול בית ראש הממשלה.

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

יוכל להישאר בבלפור. אמיר השכל
יוכל להישאר בבלפור. אמיר השכל
צילום: חזקי ברוך

בית המשפט המחוזי בירושלים התיר פינוי כלל המאהלים בבלפור למעט המאהל של איש השמאל אמיר השכל.

עורך דינם של תושבי השכונות רחביה וטלביה, אוריאל חור ניזרי, מסר בתגובה: "נגמרו התירוצים לעיריית ירושלים. יש לפנות עוד היום את כל המאהלים הבלתי חוקיים בבלפור, למעט מאהל המחאה של מר אמיר השכל כפי שמופיע בעתירה. בית המשפט קובע במפורש כי כל ייתר המאהלים במקום אינם חלק מהעתירה ובפועל נותן אור ירוק לעיריית ירושלים לפנותם''.

התושבים מצפים מעיריית ירושלים לפנות את המאהלים עוד היום. ''אנו רואים את עיריית ירושלים האחראית אף בנזיקין לכל יום בו המאהלים הבלתי חוקיים לא מפונים ובכל יום בו לא פונו עד היום לצד תביעות אישיות אשר יוגשו נגד מפגינים מפרי הסדר הציבורי בשכונה בניגוד לחוק".

כזכור, תושבי רחביה הגישו עתירה לפינוי המאהלים של אנשי השמאל מול בית ראש הממשלה. בית המשפט קבע שקודם יתנהל הליך כדין מול עיריית ירושלים ולאחר מכן הוגשה עתירה על ידי אמיר השכל בלבד - לגבי מאהל אחד בלבד - בה ביקש להשאיר את המאהל למרות החלטת העירייה על פינוי.

התושבים עתרו וביקשו מבית המשפט שייתן צו לפנות את כל המאהלים הבלתי חוקיים שהם לא חלק מהעתירה, מאחר והעירייה ניסתה להסתתר מאחורי הצו.