איתי זר השובת רעב התעלף במאהל המחאה של ההתיישבות הצעירה

איתי זר מחוות גלעד התמוטט שבועיים לאחר שהחל לשבות רעב. הוא פונה לשערי צדק. יוסי דגן: אם יקרה פה אסון - האחריות היא של נתניהו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

איתי זר השובת רעב התעלף במאהל המחאה של ההתיישבות הצעירה-ערוץ 7
איתי זר מטופל במקום לפני הפינוי לביה''ח
צילום: דוברות

איתי זר, תושב חוות גלעד, התעלף במאהל המחאה של ההתיישבות הצעירה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, לאחר שבועיים בהם הוא שובת רעב.

זר טופל על ידי מד"א ופונה במצב קל לבית החולים שערי צדק.

איתי זר הוא מייסד חוות גלעד, אחד היישובים הצעירים שמנותקים ממים וחשמל באופן קבוע ודורשים מראש הממשלה לאשר ביום ראשון את הסדרת ההתיישבות הצעירה וחיבור 46 ישובים צעירים למים וחשמל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהצטרף גם הוא לשביתת הרעב, אמר כי "אם חלילה יקרה כאן במאהל המחאה אסון, זה באחריותו המלאה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אני קורא לראש הממשלה להתעשת ולסיים את הפרשה המבישה הזו של חוסר ההסדרה של ההתיישבות הצעירה.

''מזעזע שצריך להגיע למצב כזה, יושבים ומוחים מול משרד ראש הממשלה כבר שבועיים ומבקשים דבר אלמנטרי, שמזעזע שצריך בכלל לבקש אותו. מים וחשמל ל-25,000 ילדים נשים וטף. עד לרגע זה לא טרח ראש הממשלה לפתור את המצוקה הנוראית הזו", הוסיף דגן.

מנכ"ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני ששובת רעב גם הוא, אמר: "אני עדיין מזועזע ממה שקרה. ידידי איתי זר שובת רעב למעלה משבוע והתעלף לידנו היום. זה לא נורמלי שצריך לשבות רעב כדי לקבל הסדרה הומניטרית. זו ממש סכנת חיים. מה עוד צריך לקרות כדי שראש הממשלה ושר הביטחון יפסיקו להתעלל בנו?".

מאות בני אדם השתתפו אתמול בהפגנת ההתיישבות הצעירה בירושלים, ודרשו מנתניהו להסדיר את היישובים ביהודה ושומרון.

איילת השחר בת ה-12, תושבת הישוב עשהאל שבהר חברון, נאמה בהפגנה ואמרה ''אנחנו רוצים להמשיך לגדול. לבנות כאן את הבית שלנו. אבל אנחנו רוצים לחיות חיים נורמליים יותר. כמו של חברות שלי מיישובים אחרים: לשחק ברחוב עם מדרכות, שיש בו הבדל ברור איפה נוסעות מכוניות ואיפה צועדים ילדים, שנוכל לבנות בית רחב שיתאים לכל המשפחה, שאוכל להיכנס למקלחת בלי לפחד שיכבה לי האור באמצע או שפתאום יגמרו לי המים, שלא נפחד בבית שלנו כי אין גדר ביטחון''.

''אני חושבת שכבר התרגלנו להפסקות חשמל ומים. הן כבר הפכו להיות חלק מהחיים שלנו. אבל אני יודעת שאפשר אחרת! אני מבינה, שנוכל לחיות אחרת, עם מים, חשמל, מדרכות ובטחון רק כשתהיה הסדרה. רק כשראש הממשלה ושר הבטחון יחתמו על האישור האחרון בדרך לחיים הנורמליים שלנו''.

''כבוד ראש הממשלה, וכבוד שר הביטחון, אני כבר לא יכולה לחכות יותר להסדרה. רוצה לגדול כמו ילדה בכל מקום אחר! תגידו לי בבקשה, למה אתם מחכים?!'', הוסיפה.

כאמור, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן החל לשבות רעב הבוקר (רביעי) במסגרת מחאת ההתיישבות הצעירה הדורשת מראש הממשלה בנימין נתניהו להסדיר את היישובים הצעירים ביהודה ושומרון.

דגן קורא לנתניהו לאפשר חיבור מים וחשמל ל-46 הישובים הצעירים ביו"ש בהם מתגוררים למעלה מ- 25,000 בני אדם.

"הלב נשבר לראות ילד שצריך להימנע מחימום בחורף כדי לא להפיל את החשמל בבית או אמא שנמנעת מלחמם בקבוק לתינוק שלה מפני שילד אחר שלה זקוק לבגדים יבשים, אי אפשר להישאר אדיש אל מול העוול הזה", אמר דגן.

''18,000 ילדים ברגע זה נמצאים בסגר כמו כל עם ישראל אולם להם אין אינטרנט סדיר, ולא תנאי מחייה בסיסיים. לכן בחרתי לפתוח בשביתת רעב ובכך להצטרף לשובתי הרעב במאהל. חלקם שובתים רעב מזה שבועיים. אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו, אני דורש ממנו: אשר עכשיו את הסדרת ההתיישבות הצעירה ואספקת תנאי חיים בסיסיים לאנשים הללו. לאף אחד לא מגיע לחיות כך בטח לא לחלוצים שבונים את הארץ שהלכו בשליחות המדינה לבנות עשרות ישובים".