בנימין נתניהו שוב מתנצל

ראש הממשלה נשא נאום בנצרת ודיבר בשבח ערביי ישראל. הוא ביקש גם להבהיר את דבריו לפיהם 'הערבים נוהרים לקלפיות': "עיוותו את דברי".

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים שכוונו לציבור הערבי במהלך ביקור בנצרת ופתח בהתנצלות על אמירתו בבחירות בשנת 2015 לפיה 'הערבים נוהרים לקלפיות.

"גורמים פוליטיים עיוותו את דברי. התכוונתי לומר שנוהרים להצביע לרשימה המשותפת. התנצלתי אם דברי לא הובנו כהלכה ואני עושה זאת שוב", דברי נתניהו.

הוא טען עוד, "השקעתי במגזר הערבי יותר מכל ממשלות ישראל יחד - בכל תולדות המדינה. אנו פועלים להבטיח את הביטחון האישי שלכם. מ-2016 ועד היום הקמנו 9 תחנות משטרה ועוד 3 נקודות משטרה. לפני כן, במשך עשרות שנים, הייתה תחנת משטרה אחת בלבד ביישוב ערבי. אנו נפתח עוד תחנות משטרה. יש עוד הרבה מה לעשות כדי שתרגישו בטוחים ושלווים ביישובים שלכם, אני מחוייב אישית להבטיח את הביטחון האישי של כל אחד ואחת מכם. אני רוצה שתצאו מהבית בלי פחד ולהסתובב ביישובים בדיוק כמו שאפשר בתל אביב, באר שבע או חדרה".

ראש הממשלה סיפר, "ביקשתי מהשר לביטחון פנים אמיר אוחנה להכין לי תוכנית למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית שכוללת מלחמת חורמה בארגוני הפשע. עשינו זאת בהצלחה נגד ארגוני פשע בחברה היהודית ונעשה זאת בהצלחה גם בחברה הערבית. בקרוב מאוד אציג את התוכנית לממשלה ולציבור ואני מבטיח לכם - נבצע אותה".

עוד הוסיף נתניהו, "סיכמתי עם שר הפנים דרעי ושר האוצר כץ, בהמלצת יו״ר השלטון המקומי חיים ביבס, לאפשר כבר עכשיו לכל ראש עיר שחפץ בכך לקחת תקציבי פיתוח ולהקצות כל מה שצריך לביטחון אישי. אנחנו ננצח. אתם כבר מכירים אותי - כשאני 'מתלבש' על משהו אני משיג אותו. חיסונים, הסכמי שלום, רכבות, תחבורה או ביטחון".

הוא התייחס גם להפגנות של הרשימה המשותפת נגד בואו. "ההפגנות של הרשימה המשותפת הם סימן לייאוש. יש להם סיבה להתייאש. גם הם רואים את התמיכה שהולכת וגוברת בי ובליכוד בקרב החברה הערבית. זה מרגש אותי מאוד. אני נרגש לראות את השינוי העצום שמתחולל בחברה הערבית כלפיי".

"אם יהודים וערבים יכולים לרקוד יחד ברחובות דובאי, הם יכולים לרקוד יחד גם במדינת ישראל. עידן חדש מתחיל היום - של שגשוג, שילוב וביטחון", סיכם נתניהו.

ראש העיר נצרת עלי סלאם אמר, "חלק גדול מהרשימה המשותפת אני לא רואה אותם ולא סופר אותם. תחליפו את התקליט שלכם. תגידו שאנחנו רוצים שלום ורוצים טוב לחברה הערבית".

"מה שראש הממשלה עשה, אף אחד לא עשה. בחיים לא היה לנו טוב כמו עכשיו. אם לא אתה היית מטפל בקורונה אני לא יודע מה היינו עושים. אתה דואג לכל התושבים. ועם כל הבאלגן שיש אתה עושה שלום, ושלום זה טוב. מבטיח לך שאנחנו נתמוך בך שתמשיך ותיתן. אין מנהיג כמוך בכל המדינה שיכול לתת לא רק לערבים ולא רק ליהודים. המשותפת לא עשו כלום, כל החברה הערבית מאוכזבת מהיחס ומהעבודה שלהם".