שבע שנים אחרי הפיגוע בו אבא נרצח, והלב עדיין שבור לרסיסים

אבא נרצח בפיגוע. מאז אמא מגדלת את תשעת הילדים לבד, ומנסה לפרנס. עכשיו אני מבקש שתעזרו לי להתחתן לפחות עם המינימום ההכרחי.

בשיתוף קופת העיר , כ"ט בטבת תשפ"א

שבע שנים אחרי הפיגוע בו אבא נרצח, והלב עדיין שבור לרסיסים-ערוץ 7
זירת פיגוע
צילום: חזקי עזרא

שלום לכולם, אני מאיר. בן 25 מירושלים. אני מתחתן בעזרת השם בעוד יומיים עם כלה נהדרת ומקסימה. אמנם היא באה ממשפחה ענייה ומסכנה, אבל אני עדיין לא מבין למה היא רצתה לקחת מישהו כמוני. יתום ואומלל, עם לב פצוע ושבור.

לפני שבע שנים התקשרתי לנייד של אבא לשאול אותו משהו, הוא ענה לי מיד וניתקנו את השיחה בלי נימוסים מיוחדים. שעה אחר כך קיבלנו את ההודעה שהוא נרצח בפיגוע, ולעולם כבר לא ישוב. נשברתי לגמרי. מאז כבר שבע שנים אני אוכל את עצמי: למה לא הייתי מנומס יותר? למה השיחה האחרונה שלי איתו הייתה כל כך טכנית ושגרתית, בלי כבוד מיוחד לאבא הנדיר שלי?

לסיוע למשפחה לחצו כאן

הגעגוע אוכל את כולנו, וכשנה אחרי התאונה גם הרעב התחיל לנגוס בנו בכל פה. מקור הפרנסה שלנו התערער באחת. אבא ניהל את הפרנסה ביד רמה, ואמא התעסקה עם הבית ועם הילדים. אחרי הפיגוע אמא ניסתה לעבוד כמה שיכלה, אבל יש לה תשעה ילדים על הראש, והיא לא הצליחה להגיע אפילו לעשרה אחוז מההכנסה של אבא. מאז אנחנו חיים בעוני גדול, ניזונים מהרבה תרומות ומתלבשים בבגדי יד שנייה שהגיעו מבני הדודים.

ועכשיו אני מתחתן. ב״ה, עם הכלה המקסימה ביותר בעולם. אבל אין לנו שקל לחתונה. הצלחנו לאסוף מעט מחברים וקרובים, אבל זה לא מספיק אפילו בשביל לכסות את האירוע. שלא לדבר על שכירות של דירה קטנה, רהיטים ומוצרי חשמל בסיסיים.

כמוני, יש עוד 37 יתומים ויתומות שעמדו תחת החופה לבדם בחודש טבת ואין להם מאומה, אפילו לא את ההוצאות הבסיסיות ביותר. קופת העיר לקחה על עצמה לחתן את כולנו. יש גם ברכה מפעימה ונדירה שמעוררת הדים בימים אלו, כאשר עם פתיחת מגבית 'קופת העיר' עבור 37 היתומים הנישאים בחודש טבת, כתבו הרב שמעון גלאי שליט"א והגר"נ נוסבוים שליט"א בזו הלשון: "לאחר שנוכחנו בצער היתומים וגודל הסיוע להם, הנני מברכים מעומק לב, את כל התורמים 370 ש"ח לקרן עבור 37 היתומים הנישאים בטבת, מידה כנגד מידה, כמו ששימחו את ילדיו של הקב"ה, כך יזכו לגדל ולחתן את כל ילדיהם בנחת, בשמחה ובבריאות". במעמד תפילה מיוחד יעתירו עבורכם ויזכירו את שמכם שתזכו לברכה הנדירה לגדל ולחתן את כל ילדיכם בבריאות ושמחה. ההמלצה היא לתרום סך של 370 שקלים מכל בית אב, עבור הצרכים המינימליים של החתנים והכלות היתומים.

נותרנו מספר יתומים אחרונים של חודש טבת, העצב הוא כבר חלק מהשמחה שלנו, מהחיים שלנו. אל תתנו לעוני להיות גם הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו. אני מתחנן אליכם שלא תשאירו אותנו לבד. בבקשה, תעשו מאמץ קטן בשביל שנוכל להתחיל את חיינו ברגל ימין.

לסיוע למשפחה לחצו כאן