פנחס ולרשטיין קורא לאחדות פוליטית

ראש מועצת יש"ע לשעבר קורא למפלגות הציונות הדתית להתאחד לרשימה אחת. "לאפסן את האגו במרתפים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

פנחס ולרשטיין קורא לאחדות פוליטית-ערוץ 7
פנחס ולרשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פנחס ולרשטיין, מראשי גוש אמונים ויו"ר מועצת יש"ע לשעבר קורא לאחדות בציונות הדתית הפוליטית.

"חובה עלינו לאחד את כלל הגופים הרואים במדינת ישראל ובתהליך של 'שיבת ציון', ראשית צמיחת גאולתנו", הצהיר ולרשטיין.

לדבריו, "הערך הדתי הלאומי של שיבת עם ישראל לארצו והקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, תהליך שאין לו אח ורע בשום מקום בעולם, לא קרה ולא יקרה. המסר של בית יהודי הוא כל כך חיוני שצריך שתהיה מפלגה שתגיד את זה בראש חוצות כנקודה עיקרית".

"חובה לאחד את כל הכוחות ובצניעות של המנהיגים שיבינו את הצורך בהקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. ההכרה בשיבת ציון לאור חזון הנביאים הוא יסוד לזכותנו להקמת בית לאומי בעם ישראל. אם נאבד את הזכות הזאת נאבד את ההבנה הדתית של מדינת ישראל כמדינת לאום. היהדות היא לא רק דת, היא גם לאום 'היום הזה נהיית לעם' היא ברית שניתנה בכניסה לארץ. התנאי ללאום יהודי הוא אך ורק בארץ ישראל ובריבונות של עם ישראל", הוסיף ולרשטיין.

"זכינו לחיות בתקופה של פריחת ארץ ישראל והיהדות, ואנו חייבים להתרגש כל יום מחדש שאנחנו חיים בתקופה כזו. לכן צריך לתת יד בהרמת הדגל הדתי לאומי, לכל הציבור לא רק לקהל הדתי, וצריך שתהיה מפלגה שתגיד את זה בראש חוצות. לכן, חובה על כל מי שמאמין בערך הזה להתאחד למפלגה אחת גדולה, אל מול האיומים מבחוץ, תוך ויתור על האגו האישי", סיכם.

בתחילת השבוע הוציא רבה של גוש קטיף לשעבר הרב יגאל קמינצקי מכתב למאות רבנים בציונות הדתית ובו קריאה לאחד את המפלגות הדתיות הלאומיות לכדי מפלגה אחת.

בין היתר ציין הרב קמינצקי כי "על מנת שחיבור יצא לפועל, דרושים הרבה צניעות וענווה מכל העומדים בראש המפלגות הפסקת מלחמות האגו והשררה והחלטה ולהתאחד יחדיו".

בעקבות הקריאה הצטרפו ליוזמה אישי ציבור בולטים במגזר הדתי-לאומי בהם ראש מועצת קריית ארבע חברון אליהו ליבמן, ח"כ לשעבר צבי הנדל והרבנית ד"ר חנה קטן.