איילת שקד: המלחמה בקורונה היא רק ההתחלה

כרגע הקורונה היא קרב חייה של מדינת ישראל ואזרחיה, ולכן נפתלי בנט וימינה נרתמים לנצח במערכה הזאת. דעה

איילת שקד , א' בשבט תשפ"א | עודכן: 15:55

איילת שקד: המלחמה בקורונה היא רק ההתחלה-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: יוני קמפינסקי

קיץ 2014, מבצע צוק איתן בעיצומו. נפתלי בנט מתרוצץ בין המפקדים בשטח ובין דיוני הקבינט כדי להביא את המצב לכדי הכרעה. חברי הקבינט מהססים ובנט דוחק בהם לפעול נגד המנהרות. בנט צדק. אני בטוחה שבימים המתוחים ההם, אף אחד לא שאל את עצמו מדוע נפתלי לא עוסק במאבק במהפכה השיפוטית או בריבונות. כשיש מלחמה סדר העדיפויות משתנה, קודם כול מנצחים.

בל נתבלבל, את הערכים הללו מעולם לא נטשנו. להפך, העלינו אותם על נס. בנט ואני הובלנו את המאבקים האידיאולוגיים העיקריים בממשלה שקמה בשנה שלאחר אותו מבצע, וגם בהם נרשמה הצלחה. במאבק בלתי מתפשר למען ההתיישבות ביהודה ושומרון, במערכה לאיזון בין הרשויות ומינוי שופטים שמרנים, בסיכול הסכם האו"ם בנושא המסתננים. בממשלת ליכוד שהייתה עסוקה בדיבורים, אנחנו היינו בעומק השטח ופעלנו למען מימוש הערכים החשובים ביותר לימין.

לצערי הרב, המציאות מלמדת שגם היום אנחנו מצויים במלחמה. אומנם הסירנות לא שורקות, אין כאן לוחמים עם אפוד וקסדה והאויב אינו מחבלי חמאס או חיזבאללה אלא וירוס מיקרוסקופי, אך המאבק בקורונה ובהשפעותיה הוא מלחמה לכל דבר.

בנט הבין זאת עוד בגל הראשון. בתפקידו כשר ביטחון הוא הראשון שלקח אחריות והחל לנהל את האירוע. כאשר כל שאר הממשלה גררה רגליים וחששה לפעול, הוא הראשון שהבין את המצב ופעל. לצערי, כולנו ראינו את התנהלותה הכושלת של הממשלה לאחר שבנט כבר לא היה חבר בה.

המאבק בקורונה עוד לא נגמר. רק השבוע פורסם כי הגירעון של מדינת ישראל עומד על 160 מיליארד שקלים. כמעט מיליון מובטלים מחכים בכיליון עיניים לחזרתם לתעסוקה, עשרות אלפי משפחות קרסו בשנה האחרונה וחייבים להציל אותן עכשיו. אי אפשר לדחות את זה לאחר כך. המנהיג היחיד שהוכיח שהוא מסוגל לעשות זאת הוא נפתלי בנט. זו המשימה הראשונה שתעמוד בפניו כשיהיה ראש ממשלה, בעזרת ה'.

האם העמדת המאבק בקורונה בראש סולם העדיפויות משמעה הזנחת האתגרים והמאבקים האחרים? בוודאי שלא. ימינה הוכיחה פעם אחר פעם כי בזמן שכולם מדברים על ערכיו של הציבור הימני בישראל, היחידים שלחמו באמת ליישמם, ולא רק מהשפה ולחוץ, היו חברי ימינה.

הליכוד, ואלו שהתפצלו ממנו כמו סער וחבריו, הותירו אחריהם מסורת של ימין שמברבר עצמו לדעת אך לא מסוגל באמת לפעול. אחרי יותר מעשור שהליכוד שולט באופן מלא, הריבונות לא הוחלה וההתיישבות הצעירה לא הוסדרה. למרות השלום עם סודן לא הוחזר מסתנן אחד. אנחנו מאבדים את הנגב ואת שטחי C לבנייה פלשתינית בלתי חוקית, והכלכלה עדיין משועבדת לוועדים הגדולים. המפלגה היחידה שאינה כבולה בתסביכי הליכוד ותהיה מסוגלת באמת להביא לשינוי היא ימינה. יש לימין הזדמנות אדירה לייצר לראשונה רוב שמרני בבית המשפט העליון עם מינוי של שישה שופטים. בשבילי זו משימת חיים ואני לא מתכוונת לוותר על ההזדמנות הזאת.

ימינה היא הבית האמיתי של הציבור הדתי־לאומי. הערכים של הציונות הדתית מגולמים בתפיסת עולמה ובפועלה. החשיבות של שמירה על ארץ ישראל, חשיבות היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית ושעם ישראל כולו, דתיים, מסורתיים, חרדים וחילונים, יכולים להזדהות איתה ולהרגיש בה בבית.

רצינו מאוד שלבית הגדול הזה יהיה שותף חברנו בצלאל סמוטריץ'. בצלאל הוא פרלמנטר מוכשר ואיש עשייה משכמו ומעלה. היינו שמחים לחבר כזה בצוות. לצערנו, סמוטריץ' בחר אחרת ויצר פיצול מיותר ומסוכן. אנחנו נשאף לאחד כוחות ולהחזיר את הבית היהודי לימינה.

אנחנו ממשיכים בדרכנו בכל הכוח. הממשלה שנקים תנצח קודם כול במלחמה הקשה. היא תנצח את הקורונה ותחזיר את הלחם לשולחנם של הישראלים ואת האור לעיניהם, ונגיד זאת שוב בקול ברור: לעולם לא נזניח את ערכי ההתיישבות, המסורת והמוסר שהם בנפשנו. עלינו להתחזק קודם כול בעד עמנו, ובהמשך ובמקביל גם בעד ערי אלוקינו, וה' יעשה הטוב בעיניו. הממשלה שנקים תוביל סוף סוף ליישום מדיניות ימנית, ולא תסתפק בדיבורים. בעזרת השם, ובעזרתכם, נעשה – ונצליח.