יש לכם תפקיד ברווקות של הילדים

כנס ייחודי שיתקיים השבוע יעסוק בשאלה שמטרידה מאות אלפי הורים: איך אנחנו יכולים לעזור בתקופת הרווקות של הילדים?

נדב גדליה , ד' בשבט תשפ"א | עודכן: 17:22

יש לכם תפקיד ברווקות של הילדים -ערוץ 7
חיים פלק
צילום: חזקי ברוך

רווקות היא אתגר קשה לרווקים ולרווקות המנסים למצוא את זיווגם, אך לא פחות מכך - להורים, שכמהים (לפעמים הרבה יותר מילדיהם) לחתונה והקמת בית משפחתי חדש, עם נכדים מתוקים.

אחרי שמצוקת הרווקות מצאה בית בדמותו של פרויקט 252, עולים יזמי הפרויקט שלב ומגיעים להורי הרווקים המתמודדים עם רווק\ה בתוך המשפחה ואינם יודעים האם לעזור וכיצד ומתי להרפות.

בכנס מקצועי ראשון מסוגו שיזמו בפרויקט 252, יתכנסו מגוון אנשי מקצוע למרתון הרצאות שיעסקו בנושאים המטרידים הורי רווקים מכל סוג ומגזר, תחת הכותרת: כנס מקצועי להורים למחפשי זוגיות.

"הרבה שנים אני עסוק בנושא של שידוכים", אומר חיים פלק שירצה בכנס המדובר בסוגיית העצמת הילדים בדרך לחופה המיוחלת. "במשך שנים, אני מקשיב אלפי שעות לפנויים ופנויות ולא מעט - גם להורים שלהם. עם הזמן, ב"ה, אני חושב שאני מזהה תהליכים מסוימים שעוזרים לרווקים ורווקות להתחתן בסופו של דבר, בזכות ההורים. אלו לא תהליכים מוכרחים - כי אנחנו בני אדם שונים, אבל לא פעם ניסיון של משפחה אחת משפיע על משפחה אחרת".

על מה תדבר בהרצאה בכנס ההורים של פרויקט 252?

"בהרצאה אשתף בניסיון שלי; כיצד אפשר להעצים את הילדים בתקופה המאתגרת של הרווקות. איך אפשר לעשות מאמץ שהקושי שלנו, כהורים - לא יחלחל אליהם. כיצד אנחנו, ההורים, ניתן לילדים הכל - ומה בכלל אנחנו צריכים לתת להם - כדי שהם יעשו את הדרך שלהם לחופה בצורה נכונה. אם זה מעניין אתכם - תבואו לשמוע. יהיה מחכים ומעניין".

מלבד חיים פלק, במרתון ההרצאות שתתקיימנה ביום חמישי, ח' בשבט (21.1 למניינם) יתרמו מניסיונם העשיר ומעצותיהם, מגוון נשות ואנשי מקצוע. ביניהם: הרב מנחם בורשטיין - ראש מכון פוע"ה שיעסוק בנושא 'האם, מתי ואיך להתערב?' ומיכל וולשטיין שתגדיר במדויק את תפקיד ההורים בתקופת הרווקות של ילדיהם.

הכניסה למשדר ללא עלות, אך כפופה להרשמה מראש (מספר המשתתפים\ות מוגבל).

להרשמה למשדר 'תפקיד ההורים בתקופת הרווקות' - לחצו כאן.