שליפת אקדח בבית ספר? "אירוע חמור"

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר דורש לחקור את הירי באוויר ליד תלמוד תורה בבית שמש: "שלא נגיע למדרון חלקלק"

תגיות: יעקב אשר
בן שאול , כ"ט בטבת תשפ"א

אקדח
אקדח
צילום: איסטוק

במהלך דיון ועדת החוקה על חוק המרשם הפלילי, ח"כ משה טור פז (יש עתיד תל"ם) מתח ביקורת על מקרה הירי באוויר בעת אכיפת הנחיות הקורונה בבית שמש ואמר כי מדובר באירוע חמור ביותר.

"הסתובבתי בימים האחרונים בריכוזים חרדיים ואני רואה היענות מאוד גדולה בשטח גם בשכונות החרדיות ביותר בירושלים. רוב האנשים נשמעים להוראות, נשארים בבית ולא מפעילים עסקים", אמר.

"אני חושב שצריכה להיות קריאה שלנו חד משמעית למשטרה- לאכוף בכל מקום אך יחד עם זאת אתמול קרה אירוע מאוד חמור בתלמוד תורה בבית שמש שנפתח שלא כדין, הגיעה ניידת משטרה ושוטר שלף את נשקו וירה באוויר, כמנהל בית ספר לשעבר זה דבר חמור מאוד שדבר כזה קורה ליד תלמידים".

לדבריו מדובר במעשה חמור. "אני לא מתווכח על הצורך באכיפה משטרתית, אך שליפת אקדח בביה"ס זה אירוע חמור ביותר. אני קורא למשטרת ישראל לעשות סדר להגביר ביד אחת אכיפה על המוסדות ומצד שני שלא יהיה מצב של הפעלה של נשק חם בתוך ביה"ס", הוסיף.

ניצב משנה מאיר דב ברקוביץ' המשנה ליועמ"ש המשטרה שהשתתף בדיון הוועדה על תיקונים לחוק המרשם הפלילי, טען כי בירר את טענתו של ח"כ טור פז והירי לא בוצע בשטח בית הספר.

"הטענה של ח"כ טור פז הייתה שלא ייתכן ששוטר ישלוף נשק בתוך מוסד חינוכי אך זה לא היה במוסד חינוכי. נכנסו שני שוטרים למוסד חינוכי לצורך אכיפה בעקבות הפרת נהלי קורונה. לצד זאת, מתנדב שנשאר בניידת מחוץ למוסד התקהלו סביבו וזרקו עליו אבנים, הוא חש בסכנה ובעקבות כך ירה 3 יריות באוויר. זה כרגע זה בבדיקה של מח"ש".

יו"ר הוועדה ח"כ אשר אמר כי "המקרה חייב להיבדק כדי שלא נגיע למדרון חלקלק של ירי באוויר. אני דורש שיהיה תחקיר ברור על הדבר הזה, שיחודדו הנהלים ואם הייתה הצדקה לזה אז שמישהו ייקח על כך אחריות".