השגריר גלעד ארדן
השגריר גלעד ארדןצילום: שחר עזרן

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה אמש (שלישי) לדיון מיוחד בנושא אימוץ החלטה 1373 שהתקבלה לאחר פיגועי 11 בספטמבר ב-2001, וקוראת לחברות האו"ם לשתף פעולה במאבק העולמי בטרור.

במסגרת הדיון שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, הציג לחברות המועצה את הצעדים ההכרחיים במסגרת תכנית שגיבש ומטרתה לקבוע עקרונות למאבק אפקטיבי בטרור העולמי.

סעיפי 'תוכנית חמש הנקודות' כפי שהוצגו לחברות המועצה (פירוט מלא נמצא בסוף ההודעה): אפס סובלנות או הבנה לשום מעשה טרור, שיתוף פעולה בין מדינות וחברות האינטרנט למניעת הפצת תוכן אלים ומסית לטרור ברשתות החברתיות, הכרזה באופן מלא על חיזבאללה, חמאס ואחרים כארגוני טרור, מאבק כנגד מדינות התומכות ומממנות טרור (איראן כדוגמא) וגינוי של האו"ם נגד כל פעילות המסיתה לטרור.

השגריר ארדן אמר כי "המאבק בטרור חייב להיות מאבק עולמי כולל וחסר פשרות. כדי למגר את נגע הטרור ולהציל חיים רבים חייבים להפעיל כלים עוצמתיים ולא להסס ולעשות הנחות. ניסיונה הרב של ישראל במלחמה בטרור, מאפשר לנו לסייע לקהילה הבינלאומית להתמודד בצורה עם טרור חוצה גבולות, אשר מצריך מאבק ללא פשרות. לצערי האו״ם רחוק מרחק עצום מלגלות באמת את הנחישות הנדרשת במאבק זה ונוהג בצביעות".