מפלגת הציונות הדתית: בנט זרק את סמוטריץ' בשל להיראות טוב בפני השמאל והחילונים

מפלגת הציונות הדתית הגיבה לדברי בנט ולפיהם התפצל בגלל 'הקצנה ופרובוקציות' של סמוטריץ'. ''יצא המרצע מן השק"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

מפלגת הציונות הדתית: בנט זרק את סמוטריץ' בשל להיראות טוב בפני השמאל והחילונים-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
דוד ווייל

מפלגת הציונות הדתית הגיבה לדבריו של יו"ר ימינה נפתלי בנט ולפיהם התפצל מהאיחוד הלאומי ומבצלאל סמוטריץ' בגלל ''הקצנה אין סופית ופרובוקציות״.

''יצא המרצע מן השק", אמרו בציונות הדתית. ''למרות ניסיונות של בנט לגלגל את האחריות לפיצול על סמוטריץ' הוא הודה היום באמת לפיה הוא זרק את סמוטריץ' והציונות הדתית בשל רצונו להיראות טוב בפני החילונים במרכז ובשמאל. המשך החלטתו לשים את כל ערכי הימין והציונות הדתית בצד.

''אנחנו רואים שנפתלי החליט להתנהל בזריקת בוץ במלחמות פנים מגזריות, לא זו דרכנו. לא ניגרר אליה ולא נגרור אליה את הציבור שרוצה קמפיינים חיוביים. אנחנו נדבר על הערכים שלנו בגאון ונשתדל לייצג את הציונות הדתית ואת עם ישראל כולו. המלחמות הפנים מגזריות לא מביאות כבוד ואנו קוראים לבנט לחדול מהתנהלות זו", נמסר מהמפלגה.

כאמור, יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט הגיב הערב (רביעי) בחדשות 13 לטענות 'מפלגת הציונות הדתית' וטען "סמוטריץ' פיצל ואני מאחל לו בהצלחה. אם יש תחרות של להיות עוד יותר קיצוני, מפצל ופרובוקטיבי - אני לא בעניין הזה".

לדבריו, ההיפרדות מסמוטריץ' מהווה בשורה עבור ציבורים שעד כה התקשו בגלל להתחבר למפלגה. "יש שינוי מאוד גדול - ימינה היום נפתחת באופן רשמי לכל עם ישראל. הרבה אנשים שהרגישו עד היום שהם לא יכולים להצטרף לימינה בגלל הקצנה ואי כיבוד של אנשים שונים בחברה הישראלית, יכולים להרגיש שאנחנו בית של כל עם ישראל".

כשנשאל מדוע הוא וסמוטריץ' נפרדו, בנט ענה: "זה בגלל שני דברים - הקצנה אינסופית ופרובוקציות".

"אחת הסיבות להיפרדות היא הקצנה אין-סופית ופרובוקציות. מתקיפים אותי שאני מתראיין בתוכנית ששודרה בשבת. זו דרכי, וכבר 10 שנים שאני מתראיין בתוכניות שמשודרות בשבת. אני נשוי לאישה מבית לא דתי ואני לא מזדהה כמגזר. אנחנו עם אחד", כך בנט.